Polecamy

Jak wyrzeźbić sylwetkę?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Smukła sylwetka, na której uwydatnione są wszystkie mięśnie, jest marzeniem wielu ludzi. Jeśli i ty chcesz, aby twoja budowa ciała była wyrzeźbiona, zobacz jakie ćwiczenia powinieneś wykonywać. 

Odpowiednio zmodyfikowany plan treningowy pomoże ci ładnie wyrzeźbić sylwetkę, a kluczowym elementem są tutaj dobrze dobrane ćwiczenia. Najlepiej, aby angażowały dużą ilość mięśni. Skuteczne tutaj będą ćwiczenia z ciężarami, podciągnięcia, przysiadany, ale również ćwiczenia na brzuch.

Martwy ciąg 

Musisz poznać kilka zasad, aby odpowiednio wykonać to ćwiczenie. Twoją pozycją wyjściową powinien być półprzysiad ez sztangą, przy czym ciało powinno być mocno pochylone. Sztanga musi znajdować się blisko piszczeli, przed stopami. Plecy i ramiona wyprostowane. Przedłużeniem twojego kręgosłupa musi stać się głowa. Utrzymując taką postawę, wykonaj mocny wdech powietrza. Wykonując wyprost w stawach biodrowych i kolanowych, unieś sztangę. Musisz prowadzić ją blisko nóg, jednocześnie nie zezwalając na wygięcie się pleców w łuk. Kończąc ćwiczenie, wykonaj wydech i zachowaj napięcie w mięśniach brzucha oraz pośladków. Pamiętaj również o tym, że za każdym razem wykonując powtórzenie, musisz odkładać sztangę na ziemię. 

Ab roller 

Aby wykonać to ćwiczenie, musisz przygotować sztangę lub kółko do mięśni brzucha. Na początek uklęknij, po czym złap sztangę na szerokości barków. Pamięta o naturalnej pozycji miednicy oraz o prawidłowej pozycji kręgosłupa. Zanim wykonasz ruch, weź głęboki wdech. Nie zapomnij o napięciu pośladków. Przesuwaj powoli sztangę w przód, zachowując naturalną krzywiznę kręgosłupa. Musisz przesunąć ją tak, aby ciało znalazło się niemal równolegle do podłoża. Wracając do pozycji wyjściowej, utrzymaj proste plecy. 

Zginanie nogi na piłce 

Pozycją wyjściową jest leżenie na plecach. Na szczycie piłki gimnastycznej ustaw stopy. Kostki powinni znaleźć się na jej środku, gdy twoje kolana są wyprostowane. Unieś biodra wysoką w górę, utrzymując prawidłową pozycję ciała. Jego ciężar powinien spoczywać na stopach oraz górnej części pleców. Uginając kolana, przyciągnij piłkę maksymalnie do pośladków. Taką pozycją powinieneś utrzymać przez ułamek sekundy, gdy odczujesz nasilony skurcz mięśni dwugłowych uda. Później wróć do pozycji wyjściowej. 

Keratyna wspomoże cię, gdy zabraknie ci sił na trening. Wspomaga ona odnawianie cząsteczek ATP, które są nośnikiem energii w organizmie. 
Pamiętaj jednak, że sama aktywność fizyczna nic nie da. Musisz połączyć ją z odpowiednią dietą, która zawierać będzie wszystkie niezbędne składniki jak aminokwasy, witaminy i minerały. Dopiero zbilansowana dieta oraz odpowiedni trening sprawi, że z łatwością wyrzeźbisz swoją sylwetkę.

Zdjęcie główne: pexels.com/Karolina Grabowska

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie złącza audio dla profesjonalistów – przegląd najpopularniejszych typów i ich zastosowań
Jak wybrać odpowiednie złącza audio dla profesjonalistów – przegląd najpopularniejszych typów i ich zastosowań
Poradnik dla profesjonalistów, wyjaśniający, jak wybierać złącza audio. Omówienie różnych typów złączy i ich zastosowań w różnych sytuacjach zawodowych.
Targi fitness i wellness w zgrywalizowanej formule. FIWE 2022 Sex Battle już we wrześniu 2022
Targi fitness i wellness w zgrywalizowanej formule. FIWE 2022 Sex Battle już we wrześniu 2022
Na uczestników czekają nie tylko bogata strefa wystawiennicza, ale też liczne wydarzenia towarzyszące: walki na żywo, zawody sportowe, pokazy mody sportowej i spotkania z ekspertami, ale również specjalnie przygotowane strefy – dla kobiet i mężczyzn.
Jak wykorzystać Raspberry Pi do tworzenia domowego systemu automatyki?
Jak wykorzystać Raspberry Pi do tworzenia domowego systemu automatyki?
Odkryj, jak Raspberry Pi może przemienić Twój dom w inteligentne centrum kontroli. Dowiedz się, jak za pomocą tego mini komputera stworzyć własny system automatyki domowej.
Ostatnie wpisy