Polecamy

Wiosenne aktywności dla firm – gdzie warto wyskoczyć z całą kadrą?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wiosna już tuż-tuż, a wraz z nią zbliżają się propozycje integracyjnych wyjazdów. W niniejszym artykule znajdziesz sześć miejsc, do których taki wyjazd warto zorganizować.

Czy warto organizować wyjazdy integracyjne? 

Niektórzy zastanawiają się, czy taki wyjazd w ogóle ma sens. Czy warto poświęcać czas i środki finansowe na integrowanie zespołu? Według ustaleń specjalistów – jak najbardziej. Zacieśnianie więzi to podstawa odpowiedniej współpracy. Oczywiście proces integracji może być dość problematyczny w przypadku wielkich korporacji, ale nawet kiedy weźmiemy po prostu pod uwagę poszczególne działy – zwłaszcza w mniejszych start-upach – wyjazd firmowy może okazać się inwestycją na lata współpracy.

Zasada jest bowiem prosta: relacje interpersonalne o wiele łatwiej nawiązuje się w przyjaznej i sprzyjającej zabawie atmosferze. Natomiast w pracy zawiązanie takich więzi jest właściwie niemożliwe ze względu na rutynę pracy i ilość zadań. 

Dokąd zorganizować wyjazd? 

Należy zaznaczyć, że wyjazd to duże słowo. Możemy przecież przemieszczać się z miasta do miasta, z kraju do kraju bądź wzdłuż jednej ulicy. Dlatego warto podzielić tę część na dwa podrozdziały: w obrębie miasta i wyjazdy na terenie Polski.

Na mieście

  1. Jeżeli Twoja firma znajduje się blisko jakiegoś escape roomu, to pokój zagadek z pewnością będzie odpowiednim miejscem, żeby wyskoczyć tam ze znajomymi z pracy. To miejsce, jak żadne inne, oferuje możliwość nawiązania ciekawej współpracy!
  2. Plac zabaw dla dorosłych – drugim miejscem przez nas zaproponowanym są place zabaw… z których korzystać mogą także dorośli. Większość dużych miast jak Warszawa, Łódź czy Gdańsk posiada specjalnie rozrośnięte obiekty rozrywkowe z trampolinami, torami przeszkód, miejscami do jazdy na rowerach, rolkach itp., specjalne dźwignie i inne atrakcje, które mogą przypaść do gustu zespołowi. A na pewno wywołają uśmiech na twarzy! Później można oddać się urokom piknikowania.
  3. Skoro mówimy już o świeżym powietrzu i nadchodzącej wiośnie, to może pora postawić na sport? Wyścigi rowerowe, biegi albo siatkówka to wspaniałe gry pozwalające poczuć odrobinę rywalizacji, rozrywki i współpracy.

W kraju

  1. Gdybyśmy natomiast zdecydowali się na wyjazd poza obręb aglomeracji, warto byłoby rozważyć wycieczkę w góry – wspólne zdobywanie szczytów to jedno z najlepiej opisywanych przez wszystkich przeżyć.
  2. Spływ kajakowy – kolejną propozycją integracji na łonie natury jest spływ, tak rzadko organizowany, a tak bardzo spajający grupę. Wbrew pozorom organizacja nie jest droga, szczególnie kiedy postawimy na nocleg w namiotach! 
  3. Zwiedzanie – wyjazd krajoznawczy to zawsze doniosłe przeżycie. Piękny pałac w Kamieńcu w Kotlinie Kłodzkiej, największy w pełni zachowany zamek na świecie w Malborku czy Szlak Tajemniczych Podziemi na Śląsku – wszystko to czeka na podróżnych!

Zdj. główne: Cristina Anne Costello/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
PKN ORLEN na dłużej w Formule 1. Państwowa spółka pozostanie Sponsorem Tytularnym zespołu Alfa Romeo
PKN ORLEN na dłużej w Formule 1. Państwowa spółka pozostanie Sponsorem Tytularnym zespołu Alfa Romeo
Największy polski koncern paliwowo-energetyczny przedłużył umowę sponsorską z występującym w Formule 1 teamem Alfa Romeo Racing ORLEN. W przyszłym roku […]
Jakie korzyści możesz osiągnąć, decydując się na zakup używanego laptopa?
Jakie korzyści możesz osiągnąć, decydując się na zakup używanego laptopa?
Rozważ zakup laptopa używanego i ciesz się nowym sprzętem bez przepłacania!
Jak ubierać się na stadion piłkarski?
Jak ubierać się na stadion piłkarski?
Twój chłopak, narzeczony albo mąż ma zamiłowanie do piłki nożnej? Może sam gra, więc zaprasza Cię na mecze, w których występuje?
Ostatnie wpisy