Polecamy

Jak wzmocnić wydolność organizmu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zdrowie całego organizmu to podstawa dobrego samopoczucia. Musi on mieć również odpowiednią wydolność, aby nie zawiódł cię w codziennych czynnościach. Zobacz, jak możesz ją wzmocnić. 

Poprawa funkcjonowania układu oddechowego 

Jeśli chcesz zwiększyć wydolność swojego organizmu, musisz uprawiać różne rodzaje ćwiczeń, które poprawią pracę układu oddechowego. Warto więc zapisać się na przykład na boks, w którym na pewno wyćwiczysz odpowiednie oddychanie przeponą. Nie zapomnij jednak o odpowiednim zabezpieczeniu. W tym celu zakup rękawice bokserskie damskie lub męskie. 

Urozmaicony trening

Dobrze jeśli twoje treningi nie będą monotonne, dlatego warto je urozmaicać. Nie musisz zamykać się tylko na jeden rodzaj sporu. Na poprawę twojej wydolności wpłynie także bieg progowy, szybkie interwały, ale  również pływanie wpław, podczas którego starasz się głęboko oddychać. Doskonałym treningiem dla płuc będzie dodatkowo jazda na rowerze. Nie zmęczy cię tak bardzo jak bieganie, dlatego możesz tę czynność wykonywać znacznie dłużej. Nie zapomnij jednak o zamontowaniu światła na rower, jeśli decydujesz się na jazdę po zmierzchu. 

Sok z buraka

Spożywanie soku z buraka bardzo dobrze wpływa na wydolność organizmu. Najlepiej jeśli przygotujesz go samodzielnie ze świeżych warzyw. Jeśli nie lubisz jego intensywnego smaku, dodaj do niego soku z cytryny, jabłka lub marchwi. Twoje wydolność wzrośnie dzięki substancjom odżywczym, które znajdziesz w burakach. Są nimi azotany, kawas foliowy, żelazo oraz witaminy z grupy B.

Zdrowe tłuszcze

Swoją wydolność zwiększysz takie poprzez spożywanie zdrowych tłuszczy. Podnoszą one temperaturę ciała oraz dodają energii. Ponadto pozytywnie wpływają na układ krwionośny, który to transportuje tlen do serca i wszystkich tkanek. Tłuszcze, które powinieneś spożywać to te, które znajdziesz między innymi w oliwie z oliwek, awokado, oleju kokosowym czy maśle arachidowym.

Trening specjalistyczny

Biegi progowe doskonale nadają się do tego, aby twoja wydolność wzrosła. Taki trening pozwoli przystosować się do szybkiego tempa, dlatego warto, abyś uprawiał go dwa razy w tygodniu. Bieg ten jest męczący, ale nie wyczerpujący, jednak dzięki temu pułap mleczanowy będzie się przesuwać, co spowoduje zwiększenie się twojej wytrzymałości.

Możesz także wykonywać trening w domu za pomocą urządzeń czy ciężarków, którymi są hantle. Dzięki temu nie wypadniesz z rytmu treningowego i nie rozleniwisz się. 

Zdrowy styl życia 

Jeśli chcesz polepszyć swoją wydolność, musisz solidnie i systematycznie trenować. Musisz także pamiętać o odpowiedniej diecie. Dlatego wybieraj tylko takie produkty, które pozytywnie wpłynął na twój organizm. Unikaj sytuacji stresowych, nie trenuj do upadłego, odpoczywaj po wysiłku fizycznym i pamiętaj o odpowiedniej ilości snu. Przybliży cię do twojego celu oraz poprawy wydolności całego organizmu.

Zdjęcie główne: pexels.com/Mikhail Nilov

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto zakupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży?
Dlaczego warto zakupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży?
Podpowiadamy, dlaczego warto zakupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży.
Szkoła angielskiego online – dlaczego warto uczyć się języka w sieci?
Szkoła angielskiego online – dlaczego warto uczyć się języka w sieci?
W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej działa w internecie, nauka języka online staje się coraz bardziej popularna. W poniższym artykule omówimy, dlaczego warto wybrać szkołę angielskiego online i jakie korzyści wynikają z takiej formy nauki.
Wartość marketingowa Igi Świątek rośnie w błyskawicznym tempie. Czy najlepsza polska tenisistka przegoni Roberta Lewandowskiego?
Wartość marketingowa Igi Świątek rośnie w błyskawicznym tempie. Czy najlepsza polska tenisistka przegoni Roberta Lewandowskiego?
Młoda tenisistka w dwa miesiące zdążyła osiągnąć, m.in. wartość reklamową szacowaną na prawie 14 milionów złotych.
Ostatnie wpisy