Polecamy

Czym są skarpety kompresyjne do biegania i jak je prawidłowo wybrać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jogging to popularna forma aktywności, która przyciąga coraz to większą liczbę zainteresowanych. Bieganie wymaga jednak odpowiedniego przygotowania, nie tylko pod kątem rozgrzewki, ale i właściwego stroju. Skarpety kompresyjne do biegania to obok wygodnego obuwia i stroju podstawa, ażeby czerpać satysfakcję z porannego joggingu. Czym się one charakteryzują i kiedy je zakładać? Warto przyjrzeć się tym zagadnieniom z bliska.

Podkolanówki uciskowe a bieganie

Przyglądając się asortymentowi sklepów sportowych, natknąć się można na skarpetki kompresyjne do biegania. Przypominają wyglądem popularne getry. Nazywane są zamiennie podkolanówkami uciskowymi. Długość takich skarpetek daje pole do popisu designerom, także wyglądają na ogół ciekawie. Nikt jednak nie kupuje takich skarpetek ze względu na walory estetyczne. Spełniają one dość istotną funkcję wpływającą na samopoczucie biegacza.

Jak działają skarpety kompresyjne do biegania? Oddziałują one na samopoczucie. Uciskają one łydkę, dzięki czemu wpływają pozytywnie na krążenie krwi w żyłach. Dostarczają również potrzebnego tlenu do mięśni. Wszystko to sprawia, że zakłada się je nie tylko do pokonywania długich dystansów, ale i również do odpoczynku. Docenia się je za możliwość regeneracji mięśni tuż po bieganiu. Zaleca się ich stosowanie przy dłuższych trasach. 

Jak wybrać skarpetki uciskowe?

Wybór skarpetek kompresyjnych do biegania opiera się na uwzględnieniu dwóch czynników. Pierwszym z nich jest rozmiar stopy. Zbyt mały rozmiar skarpet powoduje obcieranie się stóp w trakcie ruchu, a zbyt duży ich ześlizgiwanie. Warto je dobrać w taki sposób, w jaki kupuje się skarpetki do codziennego użytku. Kolejną kwestią, którą należy rozpatrzeć w trakcie zakupu, jest poziom kompresji. Nie ma co przesadzać z uciskiem. Warto wypośrodkować pomiędzy naprawdę ciasnymi produktami a luźniejszymi. Zbyt silny ucisk spowoduje o biegacza silny dyskomfort, a luźne podkolanówki uciskowe nie spełnią swojego zadania należycie. Można poradzić się ekspedienta w sklepie sportowym na temat odpowiednich dla siebie skarpetek uciskowych.

Gdzie kupić podkolanówki uciskowe?

Podkolanówki uciskowe kupić można zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. 

  • Stacjonarne sklepy sportowe. Są pierwszym punktem, który przychodzi na myśl o zakupie asortymentu sportowego. Skarpety kompresyjne do biegania nie są produktem rzadko spotykanym w sklepach dla biegaczy. Obecny na miejscu sprzedawca zawsze służy poradą w kontekście wyboru właściwych produktów.
  • Internetowe sklepy sportowe. To najczęściej wybierana forma zakupów i nic też dziwnego, bo cieszy się kilkoma plusami. Po pierwsze nie trzeba rezerwować czasu na wizytę w takim sklepie, a sam zakup zajmie klientowi kilka chwil. Szeroki wybór podkolanówek uciskowych z ich opisami znajduje się na jednej stronie. W obrębie witryn sklepów sportowych pojawiają się informacje na temat rabatów i zniżek. To dodatkowa korzyść dla klienta.

Fot.: Giuseppe Argenziano/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Największe ligi szóstek w Polsce dla pracowników
Największe ligi szóstek w Polsce dla pracowników
Gdzie grają w piłkę pracownicy po godzinach? Oto największe Ligi Szóstek dla firm, o których musisz wiedzieć!
Jak wybrać odpowiedni abonament dla swojej strony internetowej?
Jak wybrać odpowiedni abonament dla swojej strony internetowej?
Dowiedz się, jak wybrać optymalny abonament dla Twojej strony internetowej, aby zapewnić jej najlepsze funkcjonalności, przy zachowaniu efektywności kosztowej.
Jak wybrać idealny pierścień inspirowany kulturą Wikingów, Słowian czy Celtów?
Jak wybrać idealny pierścień inspirowany kulturą Wikingów, Słowian czy Celtów?
Odkryj tajemnice wyboru idealnego pierścionka inspirowanego dawnymi kulturami. Zrozum symbolikę i znaczenie wzorów Wikingów, Słowian i Celtów na swojej biżuterii.
Ostatnie wpisy