Polecamy

Gumy do treningu palców i dłoni – wybawienie dla przyspawanych do myszy komputerowej

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Trenujesz mięśnie nóg, pleców i brzucha, jednak do swoich dłoni podchodzisz po macoszemu? Poznaj sposób na przemęczone dłonie. Sprawdź, co możesz zyskać dzięki gumom do ćwiczeń ręki.

Trenuj mięśnie regularnie, a Twoje dłonie będą Ci wdzięczne

Sprawne dłonie są na wagę złota. To dzięki nim jesteśmy w stanie sprawnie przygotować posiłek, posprzątać dom, a nawet codziennie pracować. Zbyt często zapominamy jednak o tym, aby wzmacniać mięśnie dłoni. Przemęczamy je każdego dnia, a zupełnie nie dbamy o ich wzmocnienie czy prawidłową regenerację. A może się to okazać kluczowe dla zachowania pełnej sprawności w późniejszym czasie.

Gumy do ćwiczenia dłoni sprzedawane są zazwyczaj w zestawach. Przy ich wyborze zwróć uwagę przede wszystkim na rozmiar produktu. Powinien być on dopasowany do wielkości Twoich dłoni. Kolejna istotna sprawa to opór. Gumy różnią się od siebie kolorem – każdy to inny opór. Ćwiczenia zaczynaj na gumach o najmniejszym oporze. W ten sposób wzmocnisz wytrzymałość mięśni i nie doprowadzisz do przeciążenia.

Przykładowo – gumy w rozmiarze S mogą występować w trzech kolorach (zielony to opór 3 kg, niebieski to opór 4 kg oraz czarny to opór 5 kg). Są wykonane z silikonu – to materiał niezwykle lekki, a przy tym niebywale wytrzymały.

Dla kogo są polecane gumy do ćwiczenia dłoni i palców?

To produkt, który powinien przypaść do gustu zarówno osobom nastawionym na profilaktykę schorzeń związanych z nadmierną eksploatacją mięśni dłoni, jak i tym, którzy pragną przyspieszyć powrót do sprawności po urazach nadgarstka czy po wylewach.

Gumy do treningów palców i dłoni pomogą Ci:
•  rozładować stres,
•  usprawnić dłoń,
•  wzmocnić mięśnie dłoni,
•  rozruszać nadgarstek po urazie.

Jeżeli chcesz na własnej skórze poczuć efekty ćwiczeń, to pamiętaj o tym, aby trening był regularny. Gumy do ćwiczeń są kolorowe, a przez to łatwo wpadają w oko. To gadżet, który z daleka krzyczy, abyś go kupił. Jednak sam fakt posiadania gum czy piłeczek do ćwiczeń nie sprawi, że wzmocnisz swoje dłonie.

Dobra wiadomość jest jednak taka, że wystarczy kilkanaście minut w ciągu dnia, aby wzmocnić palce, dłonie czy nadgarstek. Gumy do ćwiczeń są na tyle niewielkie, że bez trudu zmieścisz je do plecaka czy torebki. Miej je zawsze przy sobie. Dzięki temu trening wzmacniający mięśnie dłoni będziesz mógł wykonać w każdej wolnej chwili, np. podczas przerwy w pracy.

GUMA DO ĆWICZEŃ / REHABILITACJI PALCÓW ORAZ SPRAWNOŚCI DŁONI 🤲🤲🤲🤲

MODEL 4kg ,5kg oporu
Przyrząd do ćwiczenia:
zginaczy, prostowników, całej dłoni wszystkich palców.
Zapraszamy do DORMEDIC

Opublikowany przez Dormedic Wtorek, 15 grudnia 2020

Gumy do ćwiczeń to jeszcze nie wszystko!

Ćwiczenia palców na gumach dają bardzo dobre efekty. Jednak nie każdemu będzie odpowiadała taka forma treningu. Co zrobić w takiej sytuacji? Zamiast rozciągać palce, możesz ściskać dłoń!

Możesz się zdecydować na inne warianty gadżetów do ćwiczeń palców i dłoni. Ciekawą propozycją są krążki oraz piłki do ściskania. Jakie mają zalety? Poprawią kondycję Twoich dłoni, wzmocnią chwyt oraz będą doskonałym stymulatorem wzrostu mięśni.

Tak jak w przypadku gum, tak również przy squeeze eggs oraz gum donuts masz do wyboru przyrządy o różnym oporze. Dzięki nim wzmocnisz nie tylko same dłonie, lecz także wyćwiczysz mięśnie rąk i przedramion.

Jak zadbać o dłonie? Krótki poradnik dla osób pracujących przy komputerze

Może się wydawać, że męcząca jest przede wszystkim praca fizyczna. Dajmy na to na budowie. Jednak i po całym dniu siedzenia przy komputerze można odczuwać dolegliwości bólowe. W pierwszej kolejności doskwiera ból pleców. Odpowiedzialna za niego jest niewłaściwa pozycja przy pracy.

Kolejna kwestia to problemy z nadgarstkami oraz przeszywający ból dłoni. Jeżeli odczuwasz takie dolegliwości, to mogło dojść do przeciążenia mięśni. Istotna jest przede wszystkim właściwa profilaktyka. Pamiętaj o tym, aby tak często, jak to tylko jest możliwe, robić choćby krótkie przerwy w pracy.

Masuj dłonie i je ćwicz! Wykorzystaj sprawdzone metody treningowe, dzięki którym poprawisz krążenie i wzmocnisz mięśnie. Gumy do ćwiczeń są wykorzystywane na szeroką skalę nie tylko w procesie rehabilitacji. Coraz częściej sięgają po nie również ci, którym zależy na profilaktyce schorzeń rąk.

Daj swoim dłoniom odrobinę wytchnienia od klawiatury i komputerowej myszy. Zapewnij sobie krótki trening i rozładuj przy tym stres, który nagromadził się w Twoim organizmie przez cały dzień.

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
EMS – nowoczesna forma treningów
EMS – nowoczesna forma treningów
Słyszałeś o treningu EMS? Przed zakupem zestawu do elektrostymulacji powinieneś zapoznać się z kilkoma informacjami, dzięki którym ćwiczenia będą efektywne.
Jak technologia zmienia proces tworzenia nowoczesnych urządzeń?
Jak technologia zmienia proces tworzenia nowoczesnych urządzeń?
Nowoczesne urządzenia: Jak technologia rewolucjonizuje proces ich tworzenia i usprawnia funkcjonalność.
Jak wybór laptopa ThinkPad X1 Yoga wpływa na efektywność pracy zdalnej?
Jak wybór laptopa ThinkPad X1 Yoga wpływa na efektywność pracy zdalnej?
Odkryj, jak laptop ThinkPad X1 Yoga może zwiększyć twoją wydajność w pracy zdalnej. W artykule poruszamy kwestie komfortu, funkcjonalności i wydajności modelu.
Tagi
Ostatnie wpisy