Polecamy

Tablica do ćwiczeń manualnych ręki – uniwersalny gadżet, który sprawdzi się w domu i w pracy

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Poszukujesz niekonwencjonalnego sprzętu do ćwiczeń w domu? Świetnym wyborem może okazać się specjalna tablica do ćwiczeń manualnych dłoni. Dlaczego warto zainwestować w taki sprzęt?

Sesje treningowe w domowym zaciszu to coraz popularniejsza praktyka wśród miłośników aktywności fizycznej, a cały proces został niewątpliwie przyspieszony przez pandemię, która swego czasu zamknęła nas w czterech ścianach. Ćwiczenia wykonywane bez konieczności opuszczania miejsca zamieszkania przemówiły do niektórych na tyle, że nie wrócili już na siłownie. Aktualnie coraz więcej osób decyduje się na aktywności nie tylko w domu, ale również w pracy. Naturalną kolej rzeczy stanowi więc rozwój przyrządów przeznaczonych do tego typu treningów.

Tablica do ćwiczeń manualnych ręki – uniwersalna i skuteczna!

Jednymi z najciekawszych pozycji dostępnych na rynku są tablice do ćwiczeń manualnych dłoni z oporem. To sprzęt przeznaczony zarówno dla młodszych, jak i dojrzałych adeptów sportu, który doskonale sprawdzi się nie tylko w domu, ale również w miejscu pracy. Ćwiczenia wykonywane przy pomocy owego przyrządu mogą przynieść nam cały szereg korzyści – od zwiększenia ruchomości stawów po wzmocnienie mięśni dłoni i palców, o których tak często zapominamy podczas standardowego treningu.

Do największych zalet tablicy zdecydowanie należy jej uniwersalność. Ze sprzętu można z powodzeniem korzystać bowiem zarówno po powrocie do domowego zacisza, jak i w pracy podczas przerwy. To my decydujemy, gdzie postawimy tablicę i gdzie będziemy z niej korzystać. Ilu ludzi, tyle różnych opinii i przyzwyczajeń, a entuzjaści aktywności fizycznej z reguły bardzo cenią sobie wolny wybór, jeśli chodzi o czas i miejsce ćwiczeń.

Uniwersalność tablicy do ćwiczeń manualnych ręki sięga jednak znacznie dalej. Do tablicy zamontowany jest zestaw do ćwiczeń, a także 5 ciężarków po 0,25 kg. Warto wziąć pod uwagę, że można regulować wysokość umocowanych przyrządów. Tablica daje nam szeroki wachlarz możliwości, jeśli chodzi o urządzenia wchodzące w skład całego zestawu. Oto pięć elementów, które w nim znajdziemy:

  • kołek poziomy – wykorzystuje się go do zgięcia dłoniowego i grzbietowego nadgarstka;
  • kółko z rączką – służy do nawracania i odwracania przedramienia;
  • rączka – za jej pomocą wyćwiczymy zgięcie dłoniowe i grzbietowe w stawie nadgarstkowym;
  • łapka – służy do zgięcia dłoniowego i grzbietowego w stawie nadgarstkowym;
  • sprężyna – umożliwia trening rotacji w stawie nadgarstkowym.

Pamiętajmy, że każde z powyższych urządzeń należy wykorzystywać wyłącznie zgodnie z ich przeznaczeniem – jedynie wtedy możemy liczyć na namacalne efekty oraz długotrwałe korzystanie ze sprzętu. Jeśli chcemy popracować nad swoimi dłońmi bez siłowni, to tablica do ćwiczeń manualnych jest idealną odpowiedzią na nasze potrzeby. Koszt takiego sprzętu wynosi około 1000 złotych.

Zdj. główne: Marten Bjork/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Hole in one – golfowe uderzenie marzeń warte miliony
Hole in one – golfowe uderzenie marzeń warte miliony
Sprawdź zasady niezwykłego konkursu dla golfistów i poznaj sylwetki nietypowych zwycięzców!
Królewski sport, królewskie gaże. Szachista też może zostać milionerem!
Królewski sport, królewskie gaże. Szachista też może zostać milionerem!
Mistrz świata w szachach, Magnus Carlsen, każdego roku zarabia kilkaset tysięcy dolarów. Sprawdź, jak kształtują się zarobki najlepszych szachistów!
Czy herbaciarka to idealny prezent na Dzień Kobiet?
Czy herbaciarka to idealny prezent na Dzień Kobiet?
Odkryj, dlaczego herbaciarka może być niesamowitym prezentem na Dzień Kobiet. Dowiedz się o jej funkcjach i jakie korzyści przynosi jej codzienne użytkowanie.
Ostatnie wpisy