Polecamy

Akcesoria do ćwiczeń w domu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Trening pozwala nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale również wzmacnia twoje mięśnie i poprawia kondycję. Nie trzeba chodzić na siłownię, aby być aktywnym fizycznie. W domu także warto wykonywać ćwiczenia. Zobacz, jakie akcesoria się do tego przydają. 

Przyrządy do efektywnego treningu w domu 

Dla osób początkujących mata i wygodny strój będą wystarczające, aby uprawiać aktywność fizyczną. Jednak jeśli myślisz o treningu w domu jako o szerszej perspektywie, odpowiednie akcesoria na pewnym etapie będą niezbędne, ponieważ twoja sprawność przy regularnych ćwiczeniach będzie wzrastać. 

Zobacz jakie przyrządy będę pomocne, jeśli chcesz poprawić swoją kondycję, zmienić swoją sylwetkę lub zrzucić zbędne kilogramy.

Piłka gimnastyczna

Proste w użyciu i praktyczne przyrządy do ćwiczeń do domu to jedne z najlepszych akcesoriów. Jednym z nich jest właśnie piłka gimnastyczna. To przyrząd wszechstronny. Znajduje zastosowanie w gimnastyce, rehabilitacji oraz w treningu wzmacniającym. 

Piłka sprawdzi się jednakowo jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z ćwiczeniami, ale również jeśli jesteś już na bardziej zaawansowanym etapie. Ten przyrząd używać mogą także dzieci oraz kobiety w ciąży. 

Guma treningowa

Taśmy oporowe oraz gumy to kolejne narzędzie, które urozmaici twój domowy trening. Jak w przypadku piłek, sprawdzą się one jeśli jesteś amatorem, jak i profesjonalnym sportowcem. Mają one 4-stopniowy poziom oporu, dzięki czemu dostosujesz je do swoich predyspozycji oraz wykonywanych ćwiczeń. 

Hantle

Hantle, czyli ciężarki do ćwiczeń, mają ergonomiczny kształt, który dobrze przylega do dłoni, dzięki czemu są bardzo wygodne w użytku. Sprawdzą się w treningu aerobowym, który polega na zbudowaniu masy mięśniowej oraz wyrzeźbieniu tricepsa i bicepsa. 

W sklepach znajdziesz wiele różnych wariantów o różnej ciężkości. Dzięki temu z łatwością dopasujesz je do swojego poziomu zaawansowania i własnych preferencji. 

Wałek do jogi

Jeśli chcesz zacząć trening w domu od jogi, zaopatrz się w akcesoria, które ułatwią wykonywanie niektórych ćwiczeń. Wałek do jogi, który pokryty został tkaniną z bawełny, jest jednym z takich narzędzi. Służy on do podpierania części ciała, aby ułatwić ci utrzymywanie równowagi oraz aby zapewnić dobrą amortyzację sylwetki. Nada się do relaksu na macie, ale również do wykonywania trudnych figur. 

Hula hop 

Kolejnym ciekawym narzędziem, który urozmaici twój trening w domu, jest hula hop. Jego regularne używanie sprawi, że mięśnie twojego brzucha będą silniejsze oraz twardsze. Ponadto ukształtuje twoją talię, a sam brzuch pozostanie płaski.

Zdjęcie główne: pexels.com/Karolina Grabowska

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rozpoznawanie i skuteczne metody leczenia ADHD u dzieci – kompleksowe podejście terapeutyczne
Rozpoznawanie i skuteczne metody leczenia ADHD u dzieci – kompleksowe podejście terapeutyczne
Poznaj skuteczne strategie leczenia ADHD u dzieci. Kompleksowe podejście terapeutyczne do wspierania najmłodszych pacjentów z ADHD.
Zdrowe nawyki, które warto wdrożyć przy siedzącym trybie pracy
Zdrowe nawyki, które warto wdrożyć przy siedzącym trybie pracy
Wielogodzinna praca przy biurku znacznie obciąża organizm, mimo że wydaje się wygodna. Warto wiedzieć, jakie nawyki stosować, aby uniknąć dolegliwości bólowych związanych z siedzącym trybem pracy.
Branżowe turnieje w halowej piłce nożnej przełożone
Branżowe turnieje w halowej piłce nożnej przełożone
Organizator popularnych turniejów futsalowych dla różnych branż poinformował w tym miesiącu o ponownym przeniesieniu wszystkich imprez. Powodem tej decyzji jest nasilająca się pandemia.
Ostatnie wpisy