Polecamy

Akcesoria do ćwiczeń w domu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Trening pozwala nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale również wzmacnia twoje mięśnie i poprawia kondycję. Nie trzeba chodzić na siłownię, aby być aktywnym fizycznie. W domu także warto wykonywać ćwiczenia. Zobacz, jakie akcesoria się do tego przydają. 

Przyrządy do efektywnego treningu w domu 

Dla osób początkujących mata i wygodny strój będą wystarczające, aby uprawiać aktywność fizyczną. Jednak jeśli myślisz o treningu w domu jako o szerszej perspektywie, odpowiednie akcesoria na pewnym etapie będą niezbędne, ponieważ twoja sprawność przy regularnych ćwiczeniach będzie wzrastać. 

Zobacz jakie przyrządy będę pomocne, jeśli chcesz poprawić swoją kondycję, zmienić swoją sylwetkę lub zrzucić zbędne kilogramy.

Piłka gimnastyczna

Proste w użyciu i praktyczne przyrządy do ćwiczeń do domu to jedne z najlepszych akcesoriów. Jednym z nich jest właśnie piłka gimnastyczna. To przyrząd wszechstronny. Znajduje zastosowanie w gimnastyce, rehabilitacji oraz w treningu wzmacniającym. 

Piłka sprawdzi się jednakowo jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z ćwiczeniami, ale również jeśli jesteś już na bardziej zaawansowanym etapie. Ten przyrząd używać mogą także dzieci oraz kobiety w ciąży. 

Guma treningowa

Taśmy oporowe oraz gumy to kolejne narzędzie, które urozmaici twój domowy trening. Jak w przypadku piłek, sprawdzą się one jeśli jesteś amatorem, jak i profesjonalnym sportowcem. Mają one 4-stopniowy poziom oporu, dzięki czemu dostosujesz je do swoich predyspozycji oraz wykonywanych ćwiczeń. 

Hantle

Hantle, czyli ciężarki do ćwiczeń, mają ergonomiczny kształt, który dobrze przylega do dłoni, dzięki czemu są bardzo wygodne w użytku. Sprawdzą się w treningu aerobowym, który polega na zbudowaniu masy mięśniowej oraz wyrzeźbieniu tricepsa i bicepsa. 

W sklepach znajdziesz wiele różnych wariantów o różnej ciężkości. Dzięki temu z łatwością dopasujesz je do swojego poziomu zaawansowania i własnych preferencji. 

Wałek do jogi

Jeśli chcesz zacząć trening w domu od jogi, zaopatrz się w akcesoria, które ułatwią wykonywanie niektórych ćwiczeń. Wałek do jogi, który pokryty został tkaniną z bawełny, jest jednym z takich narzędzi. Służy on do podpierania części ciała, aby ułatwić ci utrzymywanie równowagi oraz aby zapewnić dobrą amortyzację sylwetki. Nada się do relaksu na macie, ale również do wykonywania trudnych figur. 

Hula hop 

Kolejnym ciekawym narzędziem, który urozmaici twój trening w domu, jest hula hop. Jego regularne używanie sprawi, że mięśnie twojego brzucha będą silniejsze oraz twardsze. Ponadto ukształtuje twoją talię, a sam brzuch pozostanie płaski.

Zdjęcie główne: pexels.com/Karolina Grabowska

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Piękno warte miliony – najdroższe rasy koni na świecie
Piękno warte miliony – najdroższe rasy koni na świecie
Ceny najdroższych na świecie koni sięgają niekiedy setek milionów dolarów. Do najdroższych ras zalicza się między innymi konie pełnej krwi angielskiej oraz konie czystej krwi arabskiej.
Od czego zacząć pracę nad sylwetką? Porady dla osób pracujących
Od czego zacząć pracę nad sylwetką? Porady dla osób pracujących
Wpisanie w naszą codzienną rutynę regularnych ćwiczeń nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Dzięki kilku poradom z niniejszego poradnika okaże się to jednak znacznie łatwiejsze!
Sitting is the new smoking! O tym, dlaczego siedzący tryb pracy skraca nasze życie
Sitting is the new smoking! O tym, dlaczego siedzący tryb pracy skraca nasze życie
Siedzący tryb życia, zwłaszcza wymuszony przez pracę, może nieść za sobą szereg negatywnych konsekwencji. Sitting is the smoking - dowiedz się czym jest i jak zadbać o swoje zdrowie!
Ostatnie wpisy