Polecamy

Głowa pracuje, ciało trenuje – o zaletach trenażera biurowego

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Połączenie codziennych obowiązków w pracy z aktywnością fizyczną może być dla niektórych osób skomplikowane. Z tego powodu stworzono sprzęt, który umożliwia jednoczesną pracę w biurze i ćwiczenie mięśni. 

Biurower 

Urządzenie stworzone we współpracy firm 2mdesign.pl i Antymateria łączy w sobie ekologię, dbanie o kondycję fizyczną oraz efektywne wykonywanie codziennych obowiązków biurowych. Stacjonarny rower z wygodnym siedziskiem zastępuje klasyczne krzesło, dzięki czemu pracownicy mogą jednocześnie pracować przy biurku i ćwiczyć mięśnie nóg i kręgosłupa.

Dodatkowo do specjalnie przygotowanego urządzenia podłączona jest instalacja, która dzięki pedałowaniu użytkownika tworzy ekologiczne zasilanie elektryczne. Biurower jest połączony z biurkiem, w którym znajduje się kontakt z zebraną podczas jazdy energią. W ten sposób użytkownik może skorzystać ze stworzonej przez siebie energii elektrycznej i naładować swój telefon czy przenośny komputer. Podobne rozwiązanie stosuje także marka Capital Sports, która stworzyła projekt stacjonarnego roweru dopasowanego do dowolnego biurka użytkownika. Urządzenie jest mobilne, dlatego można je dowolnie składać i rozkładać według indywidualnych potrzeb. 

Zalety ćwiczeń w pracy 

Eksperci podkreślają liczne korzyści wynikające z aktywności fizycznej w pracy. Po pierwsze w przypadku osób pracujących w trybie siedzącym przez długi czas łatwo o powstanie zwyrodnień kręgosłupa, bolesne dolegliwości czy nieprawidłową postawę ciała. Stacjonarny rower wykorzystywany podczas codziennych zajęć zmniejsza ryzyko tego typu kontuzji, wymusza od ciała zmiany pozycji i poprawia ułożenie kręgosłupa.

Co więcej, aktywność fizyczna wzmaga produkcję serotoniny, a tym samym ma realny wpływ na poprawę samopoczucia, lepszą koncentrację i zwiększoną motywację do dalszej pracy. Specjaliści podkreślają, że dzięki aktywności fizycznej w czasie pracy wzmacniają się mięśnie, poprawia się krążenie krwi całego cała, a także reguluje się praca mózgu. Dodatkowo aktywność fizyczna, a szczególnie ta w postaci jazdy na rowerze, pozwala w łatwy i szybki sposób spalić kalorie i zmniejszyć wagę ciała. 

Parametry urządzeń, cena i dostępność

Trenażery biurowe są zazwyczaj wykonywane na zamówienie, ponieważ muszą zostać dopasowane do wymiarów biurka, typu podłoża oraz orientacyjnych wymiarów pracownika. W przypadku biurowerów Antymaterii dodatkowym elementem jest instalacja i prawidłowe dopasowanie przewodów elektrycznych. Tego typu rowery stacjonarne zazwyczaj mają poziom nośności do około 100 kilogramów, są produkowane z wytrzymałych tworzyw sztucznych i posiadają liczne zabezpieczenia zwiększające bezpieczeństwo podczas korzystania z urządzenia.

Produkt marki Capital Sports jest przenośny, waży około 8 kilogramów, a w swoim wyposażeniu ma 8-stopniowy opór treningowy oraz monitor wyświetlający informacje o czasie ćwiczeń i liczbie spalonych kalorii. Koszt zamontowania stacjonarnego urządzenia produkującego energię elektryczną zaczyna się od kilku tysięcy złotych, ponieważ sam stelaż roweru kosztuje od 1500 zł do 2000 zł. Z tego powodu czas oczekiwania na sprzęt oraz jego dostępność są znacznie ograniczone. Wariant ruchomego trenażera biurowego jest tańszy, a jego koszt wynosi około 900 złotych.

Zdj. główne: Georgie Cobbs/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto ćwiczyć Aikido?
Dlaczego warto ćwiczyć Aikido?
Aikido jest japońską sztuką walki, która powstała w XX wieku dzięki twórczości Morihei Ueshiby. Choć Aikido jest znane jako forma samoobrony, to jednak jego korzyści wykraczają daleko poza aspekty fizyczne. Warto ćwiczyć Aikido z wielu powodów, które dotyczą zarówno ciała, umysłu, jak i ducha.
Ile będzie zarabiał trener polskich siatkarzy? Sprawdzamy!
Ile będzie zarabiał trener polskich siatkarzy? Sprawdzamy!
Czy nowy trener Polski ma szansę podpisać rekordowy kontrakt?
Rynek transmisji sportowych w Polsce coraz bardziej rozproszony. Co to oznacza dla kibiców?
Rynek transmisji sportowych w Polsce coraz bardziej rozproszony. Co to oznacza dla kibiców?
Jesteś pasjonatem sportu? Uwielbiasz śledzić rozgrywki na żywo? Sprawdź, jak przez lata zmieniał się rynek transmisji sportowych.
Ostatnie wpisy