Polecamy

Głowa pracuje, ciało trenuje – o zaletach trenażera biurowego

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Połączenie codziennych obowiązków w pracy z aktywnością fizyczną może być dla niektórych osób skomplikowane. Z tego powodu stworzono sprzęt, który umożliwia jednoczesną pracę w biurze i ćwiczenie mięśni. 

Biurower 

Urządzenie stworzone we współpracy firm 2mdesign.pl i Antymateria łączy w sobie ekologię, dbanie o kondycję fizyczną oraz efektywne wykonywanie codziennych obowiązków biurowych. Stacjonarny rower z wygodnym siedziskiem zastępuje klasyczne krzesło, dzięki czemu pracownicy mogą jednocześnie pracować przy biurku i ćwiczyć mięśnie nóg i kręgosłupa.

Dodatkowo do specjalnie przygotowanego urządzenia podłączona jest instalacja, która dzięki pedałowaniu użytkownika tworzy ekologiczne zasilanie elektryczne. Biurower jest połączony z biurkiem, w którym znajduje się kontakt z zebraną podczas jazdy energią. W ten sposób użytkownik może skorzystać ze stworzonej przez siebie energii elektrycznej i naładować swój telefon czy przenośny komputer. Podobne rozwiązanie stosuje także marka Capital Sports, która stworzyła projekt stacjonarnego roweru dopasowanego do dowolnego biurka użytkownika. Urządzenie jest mobilne, dlatego można je dowolnie składać i rozkładać według indywidualnych potrzeb. 

Zalety ćwiczeń w pracy 

Eksperci podkreślają liczne korzyści wynikające z aktywności fizycznej w pracy. Po pierwsze w przypadku osób pracujących w trybie siedzącym przez długi czas łatwo o powstanie zwyrodnień kręgosłupa, bolesne dolegliwości czy nieprawidłową postawę ciała. Stacjonarny rower wykorzystywany podczas codziennych zajęć zmniejsza ryzyko tego typu kontuzji, wymusza od ciała zmiany pozycji i poprawia ułożenie kręgosłupa.

Co więcej, aktywność fizyczna wzmaga produkcję serotoniny, a tym samym ma realny wpływ na poprawę samopoczucia, lepszą koncentrację i zwiększoną motywację do dalszej pracy. Specjaliści podkreślają, że dzięki aktywności fizycznej w czasie pracy wzmacniają się mięśnie, poprawia się krążenie krwi całego cała, a także reguluje się praca mózgu. Dodatkowo aktywność fizyczna, a szczególnie ta w postaci jazdy na rowerze, pozwala w łatwy i szybki sposób spalić kalorie i zmniejszyć wagę ciała. 

Parametry urządzeń, cena i dostępność

Trenażery biurowe są zazwyczaj wykonywane na zamówienie, ponieważ muszą zostać dopasowane do wymiarów biurka, typu podłoża oraz orientacyjnych wymiarów pracownika. W przypadku biurowerów Antymaterii dodatkowym elementem jest instalacja i prawidłowe dopasowanie przewodów elektrycznych. Tego typu rowery stacjonarne zazwyczaj mają poziom nośności do około 100 kilogramów, są produkowane z wytrzymałych tworzyw sztucznych i posiadają liczne zabezpieczenia zwiększające bezpieczeństwo podczas korzystania z urządzenia.

Produkt marki Capital Sports jest przenośny, waży około 8 kilogramów, a w swoim wyposażeniu ma 8-stopniowy opór treningowy oraz monitor wyświetlający informacje o czasie ćwiczeń i liczbie spalonych kalorii. Koszt zamontowania stacjonarnego urządzenia produkującego energię elektryczną zaczyna się od kilku tysięcy złotych, ponieważ sam stelaż roweru kosztuje od 1500 zł do 2000 zł. Z tego powodu czas oczekiwania na sprzęt oraz jego dostępność są znacznie ograniczone. Wariant ruchomego trenażera biurowego jest tańszy, a jego koszt wynosi około 900 złotych.

Zdj. główne: Georgie Cobbs/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
IO Tokio 2021 najdroższą olimpiadą w historii. Kto zyska, a kto straci na wielkiej sportowej imprezie?
IO Tokio 2021 najdroższą olimpiadą w historii. Kto zyska, a kto straci na wielkiej sportowej imprezie?
IO Tokio 2021 najdroższą olimpiadą w historii? Tegoroczne Igrzyska Olimpijskie pochłonęły już miliardy dolarów, które prawdopodobnie nie zwrócą się organizatorom.
BNP Paribas sponsorem tytularnym lipcowego turnieju tenisowego WTA 250 w Gdyni
BNP Paribas sponsorem tytularnym lipcowego turnieju tenisowego WTA 250 w Gdyni
Grupa BNP Paribas została sponsorem tytularnym turnieju tenisowego WTA 250 w Gdyni. BNP Paribas Poland Open 2021 odbędzie się w dniach 17-25 lipca, a pula nagród wyniesie 235 tys. dolarów. Organizatorem imprezy jest grupa Tennis Consulting zarządzana przez Tomasza Świątka, ojca Igi Świątek.
Już niedługo igrzyska olimpijskie w Pekinie. Jak prezentują się pod względem finansowym?
Już niedługo igrzyska olimpijskie w Pekinie. Jak prezentują się pod względem finansowym?
W wydarzeniach na skalę światową każdorazowo w grę wchodzą niebagatelne kwoty. Ile kosztowały nowe obiekty sportowe na zimowe igrzyska w Pekinie?
Ostatnie wpisy