Polecamy

Polscy milionerzy, dla których golf stał się życiową pasją

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Golf to elitarna dyscyplina sportu, zatem nie dziwi fakt, że interesują się nią także najbogatsi biznesmeni w Polsce. Niektórzy uczynili z niej nawet swoje życiowe hobby. Kim są przedsiębiorcy, którzy namiętnie grają w golfa?

Arkadiusz Muś

Właściciel firmy Press-Glass, która zajmuje się produkcją szkła zespolonego. Jego przedsiębiorstwo operuje ponad 25% całego rynku w kraju. Oprócz gromadzenia dużej sieci inwestycji w Polsce przedsiębiorca zajmuje się także działalnością eksportową. Według statystyk aż 80% wyrobów z polskich fabryk trafia na zagraniczny rynek. Press-Glass posiada 14 zakładów produkcyjnych poza granicami Polski, między innymi w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i na Litwie.

Jedną ze znaczących inwestycji firmy jest finansowanie polskiego golfa. Jak podkreśla sam Muś, golf nie jest dla niego biznesem, chociaż sam prowadzi własne pole golfowe o powierzchni 75 hektarów. Rosa Private Golf Club znajduje się w Konopiskach koło Częstochowy i należy do wąskiej grupy wyjątkowo luksusowych miejsc golfowych na mapie Europy. Na terenie pola golfowego można skorzystać ze stadniny koni, lądowiska dla helikopterów, sal konferencyjnych, hotelu czy restauracji. Arkadiusz Muś sam od wielu lat gra w golfa, a stopień jego umiejętności wynosi 8.

Krzysztof Oleksowicz

Założyciel i udziałowiec firmy Inter Cars. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w dystrybucji części samochodowych, szczególnie pojazdów sportowych. Zainteresowanie sportowymi samochodami wiąże się z prywatną pasją byłego Prezesa Zarządu firmy Krzysztofa Oleksowicza, który uczestniczy w rajdach samochodowych.

Jego drugą pasją związaną z aktywnością fizyczną jest gra w golfa. W 2019 roku ustąpił z pełnionego stanowiska i współpracuje z firmą w roli doradcy strategicznego. Dowodzenie w stworzonym przez siebie przedsiębiorstwie przejął syn milionera Maciej. Biznesmen jest członkiem klubu golfowego Mazury G&CC mieszczącego się niedaleko Olsztyna. Często można go spotkać nie tylko podczas prywatnych treningów, ale jako uczestnika różnych wydarzeń golfowych. Jego handicap oceniany jest na 15.

Dr Irena Eris i Henryk Orfinger

Jedno z największych przedsiębiorstw kosmetycznych w Polsce należy do związanego z biznesem małżeństwa. Stworzona przez nich w 1983 roku firma zajmuje się nie tylko produkcją luksusowych kosmetyków, ale prowadzi także badania naukowe nad innowacyjnymi rozwiązaniami kosmetycznymi, sieć salonów kosmetycznych oraz hoteli z usługami SPA.

Inwestycje w branżę kosmetyczną Dr Irena Eris i Henryk Orfinger połączyli z pasją do golfa. Oprócz regularnej gry odpowiadają także za stworzenie jednego z najbardziej docenianych w tej części Europu kobiecych turniejów golfowych. Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup to wydarzenie, w którym zawodniczki mogą nie tylko wygrać ekskluzywne nagrody, na przykład zegarek Maurice Lacroix, puchary od W. Kruka czy nagrody od Audi, Chervo, Nespresso lub Dilmah, ale także zdobyć punkty liczące się w Polskim Rankingu Golfowym.

Krzysztof Klicki

Pochodzący z Kielc biznesmen jest twórcą sieci salonów prasowych Kolporter. Jego majątek szacowany jest na ponad 800 milionów złotych. Przedsiębiorca w 2016 roku zrezygnował z piastowanej przez 26 lat funkcji Prezesa Zarządu firmy i znalazł więcej czasu na realizację swoich pasji. Jego działalność sportowa nie ogranicza się tylko do golfa.

Krzysztof Klicki jest profesjonalnym graczem od kilkunastu lat, a poziom jego umiejętności wynosi 10. Bierze udział w wielu turniejach organizowanych na terenie całego kraju, w tym w Mistrzostwach Polski czy elitarnej Golf Business League, a także czynnie wspiera rozwój młodych zawodników podzielających jego zaangażowanie w sport. Oprócz pasji do golfa, Krzysztof Klicki jest znany z miłości do piłki nożnej. Przez sześć lat był właścicielem klubu piłkarskiego Korona Kielce, z którym udało mu się awansować do Ekstraklasy.

Pierwszy turniej PGA Polska w tym sezonie i… pierwszy sukces naszych graczy!

Drużyna w składzie: Kamil Chojnicki…

Opublikowany przez Golf Park Józefów Piątek, 15 kwietnia 2016

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Były prezes Piasta Gliwice wszedł do zarządu Lechii Gdańsk
Były prezes Piasta Gliwice wszedł do zarządu Lechii Gdańsk
Paweł Żelem wraca do Lechii Gdańsk - tym razem w roli wiceprezesa zarządu. Były „sternik” Piasta Gliwice będzie odpowiedzialny za dalszy rozwój organizacyjno-finansowy trójmiejskiego klubu. „Jestem przekonany, że zatrudniamy kolejnego profesjonalistę” - powiedział Adam Mandziara.
Pandemia wzmogła zainteresowanie sportem. Którzy sponsorzy zyskali na rozpoznawalności?
Pandemia wzmogła zainteresowanie sportem. Którzy sponsorzy zyskali na rozpoznawalności?
Wprowadzone obostrzenia skłoniły Polaków do śledzenia rozgrywek sportowych. Najważniejsze wydarzenia sportowe oraz rola sponsoringu sportowego została doceniona przez polskich fanów!
Koszt utrzymania i treningu konia wyścigowego szlachetnej krwi
Koszt utrzymania i treningu konia wyścigowego szlachetnej krwi
Zastanawiasz się, ile kosztuje trening i utrzymanie konia wyścigowego? Chcesz zainwestować w wierzchowca, który będzie zdobywać laury? Sprawdź najpierw, ile kosztuje jego zakup, trening i utrzymanie!
Ostatnie wpisy