Polecamy

Ile PZPN zarobi na awansie na MŚ? Analizujemy

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Awans reprezentacji Polski na tegoroczne mistrzostwa świata w Katarze wiąże się nie tylko z prestiżem, ale również astronomicznymi wręcz pieniędzmi. Jak wysoką kwotę od FIFA otrzymali biało-czerwoni?

Fantastyczne zwycięstwo ekipy od niedawna prowadzonej przez Czesława Michniewicza w meczu przeciwko Szwecji przyniosło Polakom wyczekiwany awans na największą piłkarską imprezę na świecie. Bramki Roberta Lewandowskiego i Piotra Zielińskiego pozbawiły rywali wszelkich złudzeń i z pewnością będą długo pamiętane w kraju nad Wisłą.

29 marca 2022 roku biało-czerwoni walczyli jednak nie tylko o możliwość gry na mistrzostwach świata w Katarze, ale również o niebagatelne środki finansowe. Cezary Kulesza, który pełni obecnie funkcję prezesa PZPN, wyjawił ostatnio, że otrzymano od FIFA łącznie 10,5 miliona dolarów – 9 milionów w nagrodę za wywalczenie awansu na prestiżowe wydarzenie oraz 1,5 miliona na przygotowania do startu.

Nie może zatem dziwić niebywała radość działaczy polskiej organizacji po ostatnim gwizdku arbitra. Dodatkowo Kulesza zapewnił, że cała kwota zostanie podzielona również pomiędzy piłkarzy i sztab szkoleniowy, czyli głównych architektów sukcesu.

Zdjęcie główne: unsplash.com/Thomas Serer

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak prawidłowo dobrać i używać wyposażenie elektryczne w samochodzie dla bezpiecznego uruchomienia silnika?
Jak prawidłowo dobrać i używać wyposażenie elektryczne w samochodzie dla bezpiecznego uruchomienia silnika?
Artykuł przedstawia zasady bezpieczeństwa przy wyborze i użytkowaniu wyposażenia elektrycznego w samochodzie. Dowiedz się, jak poprawnie dobierać i używać tych elementów dla bezawaryjnego uruchomienia silnika.
Michał Sołowow – od utytułowanego rajdowca do najbogatszego Polaka na świecie
Michał Sołowow – od utytułowanego rajdowca do najbogatszego Polaka na świecie
Michał Sołowow to polski inwestor, biznesmen i były kierowca rajdowy, który według rankingu Forbesa jest najbogatszym Polakiem na świecie. Co warto wiedzieć na jego temat?
WTS Sparta Wrocław rozszerza współpracę z partnerami biznesowymi
WTS Sparta Wrocław rozszerza współpracę z partnerami biznesowymi
Czołowy klub PGE Ekstraligi poinformował w tym miesiącu o pozyskaniu nowego Sponsora Głównego - Beckhoff Automation Polska. Współpracę z WTS Spartą Wrocław kilka dni temu przedłużyła również hurtownia materiałów budowlanych Goja.
Ostatnie wpisy