Polecamy

Zmiany właścicielskie w Lechu Poznań. Piotr Rutkowski z pakietem większościowym

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jacek Rutkowski po czternastu latach przestał oficjalnie sprawować funkcję właściciela klubu KKS Lech Poznań. Jeden z najbogatszych Polaków według Forbesa przekazał swoje akcje synowi Piotrowi, który został udziałowcem większościowym, oraz córce Mai.

Prezes Holdingu Wronki był właścicielem poznańskiego klubu od 2006 roku, kiedy to nastąpiła słynna fuzja Lecha z Amicą. Pod jego rządami „Kolejorz” dwukrotnie wygrywał rozgrywki Ekstraklasy (2010, 2015), triumfował w Pucharze Polski (2009) oraz trzykrotnie w Superpucharze Polski (2009, 2015, 2016), a ponadto cztery razy rywalizował w fazie grupowej Pucharu UEFA albo Ligi Europy (w sezonach 2008/09, 2010/11, 2015/16 i 2020/21). Teraz najważniejsze decyzje przy ul. Bułgarskiej 17 będą podejmować dzieci wielkopolskiego biznesmena – Piotr i Maja.

„Często byłem pytany, czy planuję sprzedać „Kolejorza”. Nigdy nie rozważałem takiej opcji. Zawsze podkreślałem, że Lech to klub rodzinny. I chcę żeby tak pozostało przez długie lata” – powiedział Jacek Rutkowski dla oficjalnego serwisu lechpoznan.pl.

Zapoczątkowana ponad rok temu przez 71-letniego przedsiębiorcę procedura przekazania akcji w spółce KKS Lech Poznań SA zakończyła się dopiero w tym miesiącu. W jej wyniku większościowym udziałowcem aktualnego wicemistrza Polski został Piotr Rutkowski, natomiast mniejszościowy pakiet akcji trafił do Mai Rutkowskiej, która zawodowo jest związana z grupą kapitałową Amica SA.

Roszady właścicielskie spowodowały również zmiany formalne w zarządzie KKS Lech Poznań, gdzie dojdzie do nietypowej sytuacji – klub będzie miał bowiem dwóch prezesów. Karol Klimczak, jako prezes zarządzający, wciąż będzie zajmował się bieżącym funkcjonowaniem oraz rozwojem biznesowym klubu, zaś Piotr Rutkowski będzie odpowiadał za obszar sportowy i wyznaczanie długofalowej strategii rozwoju „Dumy Wielkopolski”.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Porównanie różnych typów paliwa do zapalniczek i ich wpływ na trwałość urządzenia
Porównanie różnych typów paliwa do zapalniczek i ich wpływ na trwałość urządzenia
Czy rodzaj paliwa do zapalniczki wpływa na jej żywotność? Sprawdź nasze zestawienie i dowiedz się jakie paliwo wybrać dla swojej zapalniczki.
Galopem po zwycięstwo – jakie parametry powinien posiadać dobry koń do gry w polo?
Galopem po zwycięstwo – jakie parametry powinien posiadać dobry koń do gry w polo?
Polo – najdroższy sport na świecie. Jaki koń będzie odpowiedni do królewskiej gry?
Rola ginekologii estetycznej w poprawie jakości życia kobiet
Rola ginekologii estetycznej w poprawie jakości życia kobiet
Dowiedz się, jak ginekologia estetyczna wpływa na poprawę jakości życia kobiet, od dążenia do doskonałości fizycznej po uwalnianie od dolegliwości zdrowotnych.
Ostatnie wpisy