Polecamy

Ile na transferze Cristiano Ronaldo zyska Manchester United?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Żywa legenda piłki nożnej powraca do matczynej ziemi – Manchesteru United. Wśród internautów wybuchła wrzawa, ponieważ według plotek i pogłosów, klubowi ma jakoby zwrócić się cały wydatek za piłkarza jedynie… ze sprzedaży koszulek. Czy to prawda?

Niezaprzeczalnie klub zyska na transferze. Pytanie jednak – ile? Biorąc pod uwagę, że wydał właśnie 12,85 mln funtów, powinno teraz paść pytanie: ile potrzeba koszulek, żeby taka suma się zwróciła? Klub musiałby sprzedać 2 570 000 gadżetów, aby pogłoska się sprawdziła. Co jest jeszcze mniej realne, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że większa część zysku wędruje do producenta koszulek, którym Czerwone Diabły nie są.

Manchester znajduje się jednak w doskonałej sytuacji finansowej, nawet pomijając aspekt koszulek. Zagraniczne media podają, że klub ma zanotować czysty zysk w okolicach 13 milionów funtów. Dla porównania: Czerwone Diabły zarobiły już więcej, niż zespół Juventus wydał na piłkarza w 2018 roku.

Photo by Carlos Rodrigues/Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak sportowcy amatorzy mogą znaleźć wsparcie finansowe od sponsorów
Jak sportowcy amatorzy mogą znaleźć wsparcie finansowe od sponsorów
Twój krok po kroku przewodnik, jak społeczność sportowców amatorów może przyciągnąć wsparcie finansowe od sponsorów. Dowiedz się jak przekształcić swoją pasję sportu w sfinansowane podboje.
BNP Paribas sponsorem tytularnym lipcowego turnieju tenisowego WTA 250 w Gdyni
BNP Paribas sponsorem tytularnym lipcowego turnieju tenisowego WTA 250 w Gdyni
Grupa BNP Paribas została sponsorem tytularnym turnieju tenisowego WTA 250 w Gdyni. BNP Paribas Poland Open 2021 odbędzie się w dniach 17-25 lipca, a pula nagród wyniesie 235 tys. dolarów. Organizatorem imprezy jest grupa Tennis Consulting zarządzana przez Tomasza Świątka, ojca Igi Świątek.
Poduszka sensomotoryczna, czyli ukojenie dla bolących mięśni i stawów
Poduszka sensomotoryczna, czyli ukojenie dla bolących mięśni i stawów
Poduszka sensomotoryczna - dowiedz się, jak działa nowoczesne urządzenie wykorzystywane przez fizjoterapeutów i dlaczego warto z niego korzystać na co dzień!
Ostatnie wpisy