Polecamy

Ile na transferze Cristiano Ronaldo zyska Manchester United?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Żywa legenda piłki nożnej powraca do matczynej ziemi – Manchesteru United. Wśród internautów wybuchła wrzawa, ponieważ według plotek i pogłosów, klubowi ma jakoby zwrócić się cały wydatek za piłkarza jedynie… ze sprzedaży koszulek. Czy to prawda?

Niezaprzeczalnie klub zyska na transferze. Pytanie jednak – ile? Biorąc pod uwagę, że wydał właśnie 12,85 mln funtów, powinno teraz paść pytanie: ile potrzeba koszulek, żeby taka suma się zwróciła? Klub musiałby sprzedać 2 570 000 gadżetów, aby pogłoska się sprawdziła. Co jest jeszcze mniej realne, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że większa część zysku wędruje do producenta koszulek, którym Czerwone Diabły nie są.

Manchester znajduje się jednak w doskonałej sytuacji finansowej, nawet pomijając aspekt koszulek. Zagraniczne media podają, że klub ma zanotować czysty zysk w okolicach 13 milionów funtów. Dla porównania: Czerwone Diabły zarobiły już więcej, niż zespół Juventus wydał na piłkarza w 2018 roku.

Photo by Carlos Rodrigues/Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rodzaje trofeów sportowych
Rodzaje trofeów sportowych
Zwieńczeniem każdych zawodów sportowych, zarówno tych na dużą skalę, jak i tych znacznie mniejszych, jest udekorowanie zwycięzców. Jakie jednak trofea wybrać dla najlepszych sportowców? Poznaj najpopularniejsze rodzaje trofeów sportowych.
Zawód: greenkeeper. Kim są opiekunowie golfowych pól i trawników?
Zawód: greenkeeper. Kim są opiekunowie golfowych pól i trawników?
Greenkeeper – kto to taki i czym się na co dzień zajmuje? Wszystko co musisz wiedzieć o opiekunach zieleni na obiektach sportowych!
Dlaczego warto ćwiczyć Aikido?
Dlaczego warto ćwiczyć Aikido?
Aikido jest japońską sztuką walki, która powstała w XX wieku dzięki twórczości Morihei Ueshiby. Choć Aikido jest znane jako forma samoobrony, to jednak jego korzyści wykraczają daleko poza aspekty fizyczne. Warto ćwiczyć Aikido z wielu powodów, które dotyczą zarówno ciała, umysłu, jak i ducha.
Ostatnie wpisy