Polecamy

Branżowe turnieje piłkarskie zyskują na popularności

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Branżowe turnieje sportowe to doskonała okazja do tego, aby poczuć nutkę rywalizacji, a przy okazji zacieśnić biznesowe kontakty. Dlatego też coraz więcej firm decyduje się na wystawienie swoich drużyn do wewnątrzsektorowych zawodów.

Praca i sport mogą iść w parze

Jeszcze nie tak dawno, przed transformacją gospodarczą kraju, system pracy wyglądał zupełnie inaczej niż teraz. Mało kto słyszał o tym, aby integrować pracowników (chyba że podczas suto zakrapianych firmowych wyjazdów na grzyby). Łączenie pasji do sportu z pracą zawodową było szczytem ekstrawagancji. Jeżeli pracownicy organizowali jakieś turnieje sportowe, to przeważnie na własną rękę. Czasy się jednak zmieniły i coraz więcej firm i przedsiębiorstw docenia potencjał takiej formy rozrywki.

Obecnie wiele osób w czasie wolnym z radością oddaje się pasji trenowania – czy to w klubie piłkarskim, czy w gronie najbliższych znajomych. Nic więc dziwnego, że już od jakiegoś czasu istnieją regularnie organizowane branżowe turnieje piłkarskie. Jest to doskonała okazja do tego, aby firmy działające w jednym sektorze gospodarczym miały możliwość zmierzyć się nie tylko na polu biznesowym, lecz także na boisku sportowym.

Branżowe Mistrzostwa Polski w Halowej Piłce Nożnej

Jeszcze w tym roku sportowe emocje zostaną rozgrzane do czerwoności. Na grudzień zaplanowano bowiem:

•  XVI Mistrzostwa Polski Branży Metalowej, Górniczej i Hutniczej w halowej piłce nożnej,
•  XVI Mistrzostwa Polski Branży Motoryzacyjnej i TSL w halowej piłce nożnej,
•  XIV Mistrzostwa Polski Firm Transportowych i Logistycznych w halowej piłce nożnej,
•  VII Puchar Polski Firm i Zakładów Pracy w halowej piłce nożnej,
•  X Mistrzostwa Polski Branży Chemicznej i Farmaceutycznej w halowej piłce nożnej.

Zwycięzcy poszczególnych turniejów mogą liczyć na atrakcyjne nagrody ufundowane częściowo przez sponsorów. Rozgrywki branżowe, niezmiennie od wielu lat, wzbudzają ogrom emocji. Uczestnicy przygotowują się do turniejów przez cały rok, aby móc rywalizować z innymi drużynami, których reprezentanci są na co dzień branżową konkurencją.

XV Międzybranżowe Mistrzostwa Polski Firm i Zakładów Pracy w halowej piłce nożnej. Toruń, 07-08 marca 2020 r.

Złoty Puchar dla Vetrex Tczew!

Opublikowany przez Almar-Sport Środa, 11 marca 2020

Turnieje branżowe – forma rozrywki i sposób na integrację pracowników

Sport to nie tylko zdrowie, ale i możliwość spędzania wolnego czasu w gronie znajomych i przyjaciół. W trosce o dobre samopoczucie swoich pracowników (zarówno fizyczne, jak i psychiczne) coraz więcej firm daje im możliwość regularnego treningu, czy to poprzez dofinansowywanie karnetów sportowych, czy też opłacanie wynajęcia hali treningowej. Wysportowany pracownik to wszak zdrowy pracownik, który zdecydowanie rzadziej korzysta ze zwolnień lekarskich.

Jest też jeszcze jedna korzyść: podczas intensywnych turniejów piłkarskich pracownicy lepiej się poznają i budują wzajemne zaufanie. Dzięki temu podczas wykonywania swoich obowiązków służbowych są w stanie osiągać coraz lepsze rezultaty. Warto docenić także możliwość wyładowania frustracji podczas treningu. Osoby uprawiające regularnie jakąś aktywność fizyczną są znacznie spokojniejsze i łatwiej się koncentrują. Jak łatwo wywnioskować – wysportowany pracownik to prawdziwy skarb. Coraz większa liczba pracodawców docenia więc potencjał drzemiący w branżowych rozgrywkach sportowych.

Nie tylko piłka nożna

Warto podkreślić, że turnieje branżowe organizowane są także w innych dziedzinach sportowych. Dużą popularnością cieszą się turnieje siatkarskie, czego przykładem mogą być Mistrzostwa Polski Firm i Zakładów Pracy w siatkówce. Ostatnia edycja odbyła się w październiku br. w Dźwirzynie. Firmy mogą też zamówić organizację branżowego turnieju – wówczas cała formuła dostosowywana jest do szczegółowych potrzeb zamawiającego. Zamiast turnieju można zdecydować się na przykład na piknik sportowo-rekreacyjny.

‼️NADMORSKIE MIEJSCOWOŚCI CZEKAJĄ NA NASZYCH UCZESTNIKÓW‼️

Przyjmujemy jeszcze zgłoszenia do…

Opublikowany przez Almar-Sport Piątek, 4 września 2020

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy wybór odpowiedniego sprzętu może zwiększyć twoją aktywność w pracy?
Czy wybór odpowiedniego sprzętu może zwiększyć twoją aktywność w pracy?
Dowiedz się, jak odpowiednio dobrany sprzęt ma wpływ na twoją wydajność. Znajdź klucz do poprawy aktywności w pracy i odkryj, jak technologia może przyciągnąć twoją uwagę.
Jak oświetlenie wpływa na efektywność uprawy roślin w pomieszczeniach?
Jak oświetlenie wpływa na efektywność uprawy roślin w pomieszczeniach?
Odkryj fundamentalną rolę oświetlenia w rosnącej efektywności uprawy roślin wewnątrz pomieszczeń. Zapoznaj się z naszymi poradami i zacznij hodować zdrowsze rośliny dzięki odpowiedniemu oświetleniu.
Kiedy skorzystać z usług psychoterapeuty dziecięcego?
Kiedy skorzystać z usług psychoterapeuty dziecięcego?
Istnieje wiele sygnałów, które wskazują na potrzebę wsparcia emocjonalnego i psychologicznego dla dziecka.
Ostatnie wpisy