Polecamy

Sport straci na cenach energii! Tak źle nie było od dawna

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Systematyczny wzrost cen energii elektrycznej coraz bardziej daje się we znaki branży sportowej. Jak radzą sobie przedsiębiorcy w tym trudnym czasie?

Rosnące ceny surowców to pokłosie wojny w Ukrainie. Wyraźne podwyżki nie ominęły energii elektrycznej, która stanowi kluczowy element prawidłowego funkcjonowania biznesu. Wszystko wskazuje na to, że w nadchodzących miesiącach stratna na cenach prądu może być jedna z najpotężniejszych branż na świecie – sport.

Treningi przeprowadzane na nowoczesnych obiektach, wydarzenia gromadzące tysiące fanów, a nawet konserwacja stadionów i hal sportowych – to wszystko wymaga naprawdę niebagatelnego zużycia energii elektrycznej. A ceny wzrastają w zawrotnym tempie i ani myślą się zatrzymać. Niektóre duże firmy ze świata sportu reagują już teraz, aby zawczasu przygotować się na kryzys energetyczny.

Świetny przykład stanowią władze PKO BP Ekstraklasy, które postanowiły pomóc klubom występującym na najwyższym szczeblu w przetrwaniu ciężkich miesięcy. Wśród wielu propozycji pojawił się pomysł, żeby dokonać zmian w harmonogramie meczów i zrezygnować ze spotkań rozgrywanych o godz. 20 – w ten sposób można będzie zaoszczędzić na oświetleniu.

Zdj. główne: Pascal Müller/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Lewandowski wchodzi w gaming. Jego pomysł będzie kosztował krocie!
Lewandowski wchodzi w gaming. Jego pomysł będzie kosztował krocie!
Robert Lewandowski angażuje się w świat gamingu! Czy limitowane pady z ikoną RL9 podbiją rynek?
Targi fitness i wellness w zgrywalizowanej formule. FIWE 2022 Sex Battle już we wrześniu 2022
Targi fitness i wellness w zgrywalizowanej formule. FIWE 2022 Sex Battle już we wrześniu 2022
Na uczestników czekają nie tylko bogata strefa wystawiennicza, ale też liczne wydarzenia towarzyszące: walki na żywo, zawody sportowe, pokazy mody sportowej i spotkania z ekspertami, ale również specjalnie przygotowane strefy – dla kobiet i mężczyzn.
Czy inwestycje w sport przynoszą zyski? Analiza sukcesów i porażek
Czy inwestycje w sport przynoszą zyski? Analiza sukcesów i porażek
Artykuł analizuje czy inwestycje w sport są opłacalne, na podstawie historycznych sukcesów i porażek.
Ostatnie wpisy