Polecamy

Sport straci na cenach energii! Tak źle nie było od dawna

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Systematyczny wzrost cen energii elektrycznej coraz bardziej daje się we znaki branży sportowej. Jak radzą sobie przedsiębiorcy w tym trudnym czasie?

Rosnące ceny surowców to pokłosie wojny w Ukrainie. Wyraźne podwyżki nie ominęły energii elektrycznej, która stanowi kluczowy element prawidłowego funkcjonowania biznesu. Wszystko wskazuje na to, że w nadchodzących miesiącach stratna na cenach prądu może być jedna z najpotężniejszych branż na świecie – sport.

Treningi przeprowadzane na nowoczesnych obiektach, wydarzenia gromadzące tysiące fanów, a nawet konserwacja stadionów i hal sportowych – to wszystko wymaga naprawdę niebagatelnego zużycia energii elektrycznej. A ceny wzrastają w zawrotnym tempie i ani myślą się zatrzymać. Niektóre duże firmy ze świata sportu reagują już teraz, aby zawczasu przygotować się na kryzys energetyczny.

Świetny przykład stanowią władze PKO BP Ekstraklasy, które postanowiły pomóc klubom występującym na najwyższym szczeblu w przetrwaniu ciężkich miesięcy. Wśród wielu propozycji pojawił się pomysł, żeby dokonać zmian w harmonogramie meczów i zrezygnować ze spotkań rozgrywanych o godz. 20 – w ten sposób można będzie zaoszczędzić na oświetleniu.

Zdj. główne: Pascal Müller/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Energa będzie wspierać polski amp futbol przez kolejne trzy lata
Energa będzie wspierać polski amp futbol przez kolejne trzy lata
Grupa Kapitałowa Energa pozostanie głównym sponsorem polskiego amp futbolu co najmniej do 2024 roku. To efekt nowej umowy podpisanej w tym miesiącu.
Wzmocnij mięśnie nóg w pracy – ćwiczenia biurowe na nogi
Wzmocnij mięśnie nóg w pracy – ćwiczenia biurowe na nogi
Mięśnie nóg z powodzeniem można trenować podczas siedzenia za biurkiem. Wypróbuj sprawdzone sposoby na wzmocnienie kończyn!
Jak aktywnie trenować w outdoorze?
Jak aktywnie trenować w outdoorze?
Dowiedz się, jak trenować w outdoorze zimą, aby w pełni czerpać korzyści z treningu.
Ostatnie wpisy