Polecamy

Sport straci na cenach energii! Tak źle nie było od dawna

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Systematyczny wzrost cen energii elektrycznej coraz bardziej daje się we znaki branży sportowej. Jak radzą sobie przedsiębiorcy w tym trudnym czasie?

Rosnące ceny surowców to pokłosie wojny w Ukrainie. Wyraźne podwyżki nie ominęły energii elektrycznej, która stanowi kluczowy element prawidłowego funkcjonowania biznesu. Wszystko wskazuje na to, że w nadchodzących miesiącach stratna na cenach prądu może być jedna z najpotężniejszych branż na świecie – sport.

Treningi przeprowadzane na nowoczesnych obiektach, wydarzenia gromadzące tysiące fanów, a nawet konserwacja stadionów i hal sportowych – to wszystko wymaga naprawdę niebagatelnego zużycia energii elektrycznej. A ceny wzrastają w zawrotnym tempie i ani myślą się zatrzymać. Niektóre duże firmy ze świata sportu reagują już teraz, aby zawczasu przygotować się na kryzys energetyczny.

Świetny przykład stanowią władze PKO BP Ekstraklasy, które postanowiły pomóc klubom występującym na najwyższym szczeblu w przetrwaniu ciężkich miesięcy. Wśród wielu propozycji pojawił się pomysł, żeby dokonać zmian w harmonogramie meczów i zrezygnować ze spotkań rozgrywanych o godz. 20 – w ten sposób można będzie zaoszczędzić na oświetleniu.

Zdj. główne: Pascal Müller/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Niski poziom cukru we krwi, czyli co warto wiedzieć o hipoglikemii?
Niski poziom cukru we krwi, czyli co warto wiedzieć o hipoglikemii?
Niedocukrzenie to spadek stężenia glukozy we krwi poniżej 3,9 mmol/l, czyli 70 mg /dl. Są to wartości umowne, ponieważ objawy z nimi związane mogą pojawić się jeszcze przed przekroczeniem wspomnianych wartości granicznych. Jest to szczególnie widoczne u osób zmagających się z cukrzycą typu pierwszego, jeśli choroba trwa już dłuższy czas.
Optymalizacja procesu produkcji z wykorzystaniem technologii 3D: przypadek projektowania szafek kuchennych
Optymalizacja procesu produkcji z wykorzystaniem technologii 3D: przypadek projektowania szafek kuchennych
Przełomowe podejście do projektowania i produkcji mebli kuchennych, wykorzystujące zaawansowane technologie 3D, dla usprawnienia procesów i podniesienia efektywności działania.
Hole in one – golfowe uderzenie marzeń warte miliony
Hole in one – golfowe uderzenie marzeń warte miliony
Sprawdź zasady niezwykłego konkursu dla golfistów i poznaj sylwetki nietypowych zwycięzców!
Ostatnie wpisy