Polecamy

Kongres Sport Biznes Polska – nowe forum współpracy i fachowej wiedzy

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Rynek sportowy w naszym kraju i jego wartość stale rosną. Dotyczy to już nie tylko wydatków na prawa telewizyjne czy sponsoringowe, ale także inwestycji w infrastrukturę. Już na początku przyszłego roku nadarzy się świetna okazja do tego, aby porozmawiać na wszystkie biznesowe sprawy związane ze sportem podczas premierowej edycji Kongresu Sport Biznes Polska.

Co to jest Stowarzyszenie Sport Biznes Polska?

Stowarzyszenie Sport Biznes Polska powstało na początku listopada 2020 roku. Za inicjatywą jego powołania do życia stoi 13 ekspertów, którzy mają ogromne doświadczenie podparte pracą w klubach sportowych, samorządach, agencjach i firmach odpowiadających za sponsorowanie sportu. Sport Biznes Polska jest platformą do wymiany wiedzy, dobrych praktyk, doświadczeń i zasad współpracy między podmiotami działającymi na rynku.

Pierwszym celem organizacji jest profesjonalizacja i integracja środowiska sportowego oraz biznesowego. Do głównych zadań stowarzyszenia należy dbanie o edukacje i rozwój osób, które tworzą polski biznes sportowy, a także wytypowanie nowych standardów i trendów. Stowarzyszenie ma szansę stać się niebawem silnym głosem w branży, reprezentując interesy przedmiotów z różnych sektorów rynku. Co istotne, mogą do niego dołączyć osoby oraz firmy związane z biznesem sportowym, sponsorzy, organizacje oraz przedstawiciele świata sportu.

Baza wiedzy Stowarzyszenia Sport Biznes Polska

Baza wiedzy Stowarzyszenia Sport Biznes Polska będzie miała za zadanie wspierać osoby już funkcjonujące w polskim sporcie i biznesie oraz wpływać na ich rozwój zawodowy i pomagać w podnoszeniu kwalifikacji. W ramach udostępnianych materiałów będzie można znaleźć poradniki, raporty, kursy oraz branżowe case study. Zainteresowani będą mieli do dyspozycji zestawienia trendów i najczęściej popełnianych błędów, dzięki czemu znacznie podniosą poziom swojej wiedzy na temat biznesu sportowego.

Opracowywane przez Stowarzyszenie Sport Biznes Polska materiały będą także uwzględniać potrzeby i problemy wielu grup odbiorców, dlatego bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie. Priorytetem organizacji jest promowanie dobrych praktyk i tworzenie nowych standardów, które wpłyną na jeszcze większy i szybszy rozwój biznesu oraz sportu w Polsce. Warto zaznaczyć, iż członkowie Stowarzyszenia będą mieli dostęp do bazy w pełni darmowy, a dla osób, które nie będą do niego należeć, pojawi się możliwość wykupienia konkretnych materiałów.

Kiedy odbędzie się pierwszy Kongres Stowarzyszenia Sport Biznes Polska?

Stowarzyszenie Sport Biznes Polska zaplanowało swój pierwszy Kongres na 10-12 marca 2021 roku. Z pewnością będzie to przełomowa chwila dla branży biznesu sportowego. Wydarzenie będzie trwało aż trzy dni, a w prelekcjach online wezmą udział najlepsi eksperci z kraju i nie tylko. Na Kongresie zostaną poruszone m.in. tematy związane z przyszłością marketingu i sponsoringu sportowego oraz zarządzaniem i finansowaniem dyscyplin sportowych w samorządach. Głównym celem wydarzenia będzie oczywiście dyskusja o kierunkach rozwoju i przyszłości sportu w najbliższych latach.

Uczestnicy będą mogli zobaczyć najnowsze rozwiązania i trendy, które niebawem zdominują branżę biznesu sportowego. Obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa mocno uderzyła w kluby sportowe i stowarzyszenia działające przy nich, zatem warto przedyskutować kluczowe kwestie i obrać wspólny cel rozwoju. Być może Stowarzyszenie wraz ze swoimi przedstawicielami wyznaczy nowe trendy, dzięki którym sport w naszym kraju rozwinie się pod względem sportowym i finansowym.

Już 10 marca rozpocznie się Kongres Sport Biznes Polska 2021! 🎉

I dzień Kongresu w całości poświęcimy tematyce „Sportu…

Opublikowany przez Stowarzyszenie Sport Biznes Polska Czwartek, 11 lutego 2021

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*