Polecamy

Konferencja Prawo Sport Finanse 2021 – aż pięć paneli dyskusyjnych i zagraniczni goście

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W dniach 23-24 kwietnia odbyła się VIII Ogólnopolska Konferencja Naukowa Prawo Sport Finanse 2021. Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Prawa Sportowego „Ius et Sport” oraz działające przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego Koło Naukowe Prawa Sportowego „Ius et Sport” miało tym razem formułę online. Jakie tematy wzięli na tapet uczestnicy paneli dyskusyjnych?

Prawo Sport Finanse – co to za wydarzenie?

Konferencja Prawo Sport Finanse jest uznawana za największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie związane z tematyką prawa sportowego, jakie odbywa się w naszym kraju. Każdego roku w Warszawie spotykają się najlepsi eksperci rynku sportowego. Niestety, ze względu na pandemię koronawirusa kwietniowa edycja konferencji odbywała się w formie zdalnej.

W poprzednich latach w wydarzeniu brał udział m.in. prezes Ekstraklasa S.A. Marcin Animucki, były prezes KGHM Zagłębia Lublin dr Mateusz Dróżdż, czy skaut Arsenalu Londyn – Tomasz Pasieczny. W konferencjach z cyklu Prawo Sport Finanse omawiane były zagadnienia takie jak doping w sporcie czy prawne aspekty funkcjonowania branży hazardowej.

Mimo zdalnej formy tegoroczna konferencja stała na wysokim poziomie merytorycznym. W dwudniowym evencie uczestniczyli zarówno eksperci, jak i naukowcy czy studenci. Pierwszego dnia odbywała się dyskusja z udziałem wykwalifikowanych specjalistów. Podzielona została na kilka bloków, w trakcie których zaproszeni goście razem z moderatorem podejmowali szerokie spektrum zagadnień.

W dniach 23 i 24 kwietnia 2021 r. w formule online odbędzie się VIII Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Prawo Sport…

Opublikowany przez EkstraStats Czwartek, 22 kwietnia 2021

Prawo Sport Finanse 2021: Pięć paneli dyskusyjnych i międzynarodowy charakter

Harmonogram konferencji Prawo Sport Finanse 2021 został podzielony na następujące panele tematyczne: nowelizacja przepisów regulujących działalność pośredników transakcyjnych, finansowanie sportu przez spółki Skarbu Państwa, wpływ pandemii koronawirusa na sytuację prawną w świecie sportu, realia funkcjonowania polskiego rynku praw telewizyjnych w sporcie oraz rewolucja w FIFA RSTP – czas na prawa kobiet w świecie piłki nożnej. Ostatni z nich odbywał się w języku angielskim.

Ekspertami rynku sportowego, którzy uczestniczyli w tegorocznej edycji konferencji Prawo Sport Finanse, są między innymi: szef Fame MMA – Krzysztof Rozpara, przedstawiciel Ekstraklasa S.A. – Marcin Animucki, Paweł Papaj z Łomży Vive Kielce, dr Jakub Laskowski z Legii Warszawa oraz Krzysztof Świergiel z Eleven Sports.

Tym, co odróżniało tegoroczną edycję od poprzednich, jest to, że po raz pierwszy odbywała się dyskusja w języku angielskim. Zyskujące na znaczeniu zagadnienie, jakim są prawa kobiet w piłce nożnej, poruszyli m.in. Alexandra Gomez Bruinewoud z FIFPro oraz Deirde McCarthy z Centerfield Law.

Drugi dzień konferencji Prawo Finanse Sport 2021 skupiał się głównie na spotkaniach odbywających się w gronie akademickim. Uczestniczyli w nich studenci oraz doktoranci z całej Polski. Co ciekawe, ponad połowę prelegentów stanowiły osoby spoza Uniwersytetu Warszawskiego.

Organizatorzy konferencji Prawo Sport Finanse

Co warto wiedzieć na temat organizatorów omawianego wydarzenia? Koło Naukowe Prawa Sportowego „Ius et Sport” działa przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Zostało zarejestrowane 30 maja 2012 roku. Opiekunami naukowymi są dr hab. prof. UW Andrzej Wach oraz dr Karolina Tełtak.

Jeżeli chodzi o Stowarzyszenie Prawa Sportowego „Ius et Sport”, jest ono partnerem klubów, rozgrywek sportowych i zawodników. Stowarzyszenie pomaga w aspektach związanych z różnego rodzaju zagadnieniami prawnymi oraz zarządzaniem w sporcie.

Foto wyróżniające: Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto zainwestować w AB Wheel do swojego domowego zestawu fitness?
Dlaczego warto zainwestować w AB Wheel do swojego domowego zestawu fitness?
W tym artykule przedstawimy zalety tego urządzenia oraz dlaczego warto je włączyć do swojego domowego zestawu fitness.
Pierwsza Liga Piłkarska kontynuuje współpracę z Fortuną
Pierwsza Liga Piłkarska kontynuuje współpracę z Fortuną
Firma Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie pozostanie co najmniej do końca sezonu 2023/2024 sponsorem tytularnym 1 Ligi piłki nożnej. „To krok nie tylko w stronę stabilizacji, ale przede wszystkim dalszego rozwoju Fortuna 1 Ligi” - powiedział Marcin Janicki, prezes PLP.
W czym biegać zimą?
W czym biegać zimą?
Bieganie w zimie może być niezwykle przyjemne i dobre dla zdrowia oraz kondycji. Warto jednak odpowiednio się do niego przygotować, ponieważ zimowe warunki potrafią naprawdę dać w kość. Podpowiadamy więc, jakie ubrania oraz akcesoria do biegania sprawdzą się najlepiej podczas zimowego treningu.
Ostatnie wpisy