Polecamy

Konferencja Prawo Sport Finanse 2021 – aż pięć paneli dyskusyjnych i zagraniczni goście

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W dniach 23-24 kwietnia odbyła się VIII Ogólnopolska Konferencja Naukowa Prawo Sport Finanse 2021. Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Prawa Sportowego „Ius et Sport” oraz działające przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego Koło Naukowe Prawa Sportowego „Ius et Sport” miało tym razem formułę online. Jakie tematy wzięli na tapet uczestnicy paneli dyskusyjnych?

Prawo Sport Finanse – co to za wydarzenie?

Konferencja Prawo Sport Finanse jest uznawana za największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie związane z tematyką prawa sportowego, jakie odbywa się w naszym kraju. Każdego roku w Warszawie spotykają się najlepsi eksperci rynku sportowego. Niestety, ze względu na pandemię koronawirusa kwietniowa edycja konferencji odbywała się w formie zdalnej.

W poprzednich latach w wydarzeniu brał udział m.in. prezes Ekstraklasa S.A. Marcin Animucki, były prezes KGHM Zagłębia Lublin dr Mateusz Dróżdż, czy skaut Arsenalu Londyn – Tomasz Pasieczny. W konferencjach z cyklu Prawo Sport Finanse omawiane były zagadnienia takie jak doping w sporcie czy prawne aspekty funkcjonowania branży hazardowej.

Mimo zdalnej formy tegoroczna konferencja stała na wysokim poziomie merytorycznym. W dwudniowym evencie uczestniczyli zarówno eksperci, jak i naukowcy czy studenci. Pierwszego dnia odbywała się dyskusja z udziałem wykwalifikowanych specjalistów. Podzielona została na kilka bloków, w trakcie których zaproszeni goście razem z moderatorem podejmowali szerokie spektrum zagadnień.

W dniach 23 i 24 kwietnia 2021 r. w formule online odbędzie się VIII Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Prawo Sport…

Opublikowany przez EkstraStats Czwartek, 22 kwietnia 2021

Prawo Sport Finanse 2021: Pięć paneli dyskusyjnych i międzynarodowy charakter

Harmonogram konferencji Prawo Sport Finanse 2021 został podzielony na następujące panele tematyczne: nowelizacja przepisów regulujących działalność pośredników transakcyjnych, finansowanie sportu przez spółki Skarbu Państwa, wpływ pandemii koronawirusa na sytuację prawną w świecie sportu, realia funkcjonowania polskiego rynku praw telewizyjnych w sporcie oraz rewolucja w FIFA RSTP – czas na prawa kobiet w świecie piłki nożnej. Ostatni z nich odbywał się w języku angielskim.

Ekspertami rynku sportowego, którzy uczestniczyli w tegorocznej edycji konferencji Prawo Sport Finanse, są między innymi: szef Fame MMA – Krzysztof Rozpara, przedstawiciel Ekstraklasa S.A. – Marcin Animucki, Paweł Papaj z Łomży Vive Kielce, dr Jakub Laskowski z Legii Warszawa oraz Krzysztof Świergiel z Eleven Sports.

Tym, co odróżniało tegoroczną edycję od poprzednich, jest to, że po raz pierwszy odbywała się dyskusja w języku angielskim. Zyskujące na znaczeniu zagadnienie, jakim są prawa kobiet w piłce nożnej, poruszyli m.in. Alexandra Gomez Bruinewoud z FIFPro oraz Deirde McCarthy z Centerfield Law.

Drugi dzień konferencji Prawo Finanse Sport 2021 skupiał się głównie na spotkaniach odbywających się w gronie akademickim. Uczestniczyli w nich studenci oraz doktoranci z całej Polski. Co ciekawe, ponad połowę prelegentów stanowiły osoby spoza Uniwersytetu Warszawskiego.

Organizatorzy konferencji Prawo Sport Finanse

Co warto wiedzieć na temat organizatorów omawianego wydarzenia? Koło Naukowe Prawa Sportowego „Ius et Sport” działa przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Zostało zarejestrowane 30 maja 2012 roku. Opiekunami naukowymi są dr hab. prof. UW Andrzej Wach oraz dr Karolina Tełtak.

Jeżeli chodzi o Stowarzyszenie Prawa Sportowego „Ius et Sport”, jest ono partnerem klubów, rozgrywek sportowych i zawodników. Stowarzyszenie pomaga w aspektach związanych z różnego rodzaju zagadnieniami prawnymi oraz zarządzaniem w sporcie.

Foto wyróżniające: Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
PZU Sport – czy rozwijający się benefit podbije polski rynek fitness?
PZU Sport – czy rozwijający się benefit podbije polski rynek fitness?
Jak oferta Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń zmieni pozycję komercyjnych operatorów w sektorze usług sportowych i czy karta PZU Sport będzie bardziej atrakcyjna dla potencjalnych klientów?
Ile rosyjski sport straci na wojnie? Ogromne pieniądze!
Ile rosyjski sport straci na wojnie? Ogromne pieniądze!
Rosyjski sport u progu upadku? Na pewno finansowego! Sytuacja jeszcze nigdy nie była tak zła.
Golf, bocce, polo – vipowskie sporty, które uprawia coraz więcej Polaków
Golf, bocce, polo – vipowskie sporty, które uprawia coraz więcej Polaków
Czy golf, bocce i polo to gry przeznaczone tylko dla bogatych? Dowiedz się, czym są i sprawdź, czy każdy może spróbować swoich sił w tych dyscyplinach sportu.
Ostatnie wpisy