Polecamy

Jakie gry wewnętrzne dla pracowników warto zorganizować?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dobra atmosfera w miejscu pracy to podstawa – zarówno w kontekście wyników, jak i motywacji oraz zdrowia psychicznego pracowników. Jakie gry wewnętrzne pomogą  zacieśnić więzi międzyludzkie i w efekcie stworzyć przyjazne środowisko pracy? Oto nasze propozycje!

Team building – co to takiego?

Team building, czyli w wolnym tłumaczeniu po prostu budowanie zespołu, oznacza proces, który ma na celu zmianę grupy niezależnych od siebie pracowników w zgraną ekipę. Członkowie odpowiednio zbudowanego zespołu powinni darzyć się wzajemnym szacunkiem i lubić spędzać wspólnie czas zarówno w miejscu pracy, jak i poza nim. Pozytywne relacje pomiędzy pracownikami przekładają się natomiast na efektywną współpracę umożliwiającą sprawne i skuteczne realizowanie postawionych celów. Jednym z najlepszych sposobów na team building są rozmaite gry wewnętrzne, dzięki którym koledzy i koleżanki z pracy będą mieli okazję poznać się w zupełnie nowych okolicznościach. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji – z pewnością warto je wypróbować!

Paintball

Paintball to gra zespołowa, która na przestrzeni ostatnich lat podbiła serca tysięcy ludzi z najróżniejszych zakątków świata. Tego typu aktywność coraz częściej stanowi główną atrakcję podczas urodzin, wieczorów kawalerskich czy… właśnie spotkań wewnętrznych dla pracowników. Relacje śmiałków, którzy mieli okazję spróbować swoich sił w paintballu, są zgodne – to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim świetna i uniwersalna zabawa. Terenowe strzelanie do siebie przy pomocy pocisków wypełnionych farbą jest pokaźnym zastrzykiem adrenaliny i możliwością na lepsze poznanie zarówno swoich partnerów, jak i zawodników z drużyny przeciwnej.

Poszukiwacze skarbów

Na grę w poszukiwaczy skarbów warto zwrócić uwagę przede wszystkim dlatego, że daje ona w zasadzie niezliczone możliwości. Potencjalne scenariusze na przebieg rozgrywki są bowiem ograniczone wyłącznie przez wyobraźnię uczestników, a ta – jak wiadomo – bywa naprawdę wybujała. Gra wewnętrzna dla pracowników pod hasłem poszukiwacze skarbów może np. nawiązywać do miejsca w pracy. Koledzy i koleżanki z pracy zostają podzieleni na mniejsze zespoły, które najpierw muszą wykonać powierzone im zadania, a następnie zrealizować wyznaczony cel. 

Brzmi znajomo? W realiach gry targetem jest rzecz jasna znalezienie skarbu, ale później z powodzeniem można przełożyć współpracę pomiędzy poszczególnymi osobami na osiąganie celów w firmie. Dodatkowo gra w poszukiwaczy skarbów rozwija pożądane przez pracodawcę cechy, takie jak kreatywność czy umiejętność nieszablonowego myślenia.

Spływ kajakowy

Może niekoniecznie jest to gra, ale wspólny spływ kajakowy może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę i powiewem świeżości, którego potrzebują pracownicy. Każdy potrzebuje czasem zmiany otoczenia i sposobu myślenia, a tego rodzaju aktywność zdecydowanie temu sprzyja. Ponadto przemierzenie nieprzewidywalnych wód na kajakach wymaga od grupy ludzi nienagannej współpracy w myśl zasady jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! Spływ kajakowy to pomysł, który sprawdzi się szczególnie wśród pracowników lubiących niespodzianki, ale nie tylko. Reasumując – z pewnością warto rozważyć rozpoczęcie budowania zgranego zespołu od wypadu na kajaki.

Zdj. główne: Pengyi zhang/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaki wpływ ma masaż relaksacyjny na ciało?
Jaki wpływ ma masaż relaksacyjny na ciało?
Masaż relaksacyjny to popularna forma terapii, która jest stosowana w celu złagodzenia napięcia mięśniowego i stresu oraz poprawy ogólnego samopoczucia. Choć wiele osób wie, że masaż relaksacyjny działa kojąco na umysł, nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jakie korzyści może przynieść dla ciała.
Sprawny przedsiębiorca i znakomity żeglarz – kim jest Wojciech Kaliski, prezes Polskiego Związku Squasha?
Sprawny przedsiębiorca i znakomity żeglarz – kim jest Wojciech Kaliski, prezes Polskiego Związku Squasha?
Poznaj sylwetkę nowego prezesa Polskiego Związku Squasha i sprawdź, jakie sukcesy odnosił w popularnej dyscyplinie!
Stajnie, boksy, wybiegi – co trzeba wiedzieć o warunkach hodowli koni?
Stajnie, boksy, wybiegi – co trzeba wiedzieć o warunkach hodowli koni?
Dowiedz się, jak w prawidłowy sposób zadbać o odpowiednie wymagania techniczne zabezpieczające hodowlę koni!
Ostatnie wpisy