Polecamy

Commercecon rozszerzył działania sponsoringu sportowego o rugby

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W tym tygodniu firma Commercecon została Sponsorem Tytularnym pięciokrotnego mistrza Polski w rugby, KS Budowlanych Łódź. To już drugi klub sportowy z włókienniczego miasta, który będzie sponsorowany przez przedsiębiorstwo Huberta Hoffmana.

Zgodnie z zapisami umowy, już od najbliższego sezonu łódzki klub będzie rywalizował we wszystkich rozgrywkach pod nazwą KS Budowlani Commercecon Łódź. Ponadto na koszulkach drużyny seniorów oraz zespołów juniorskich zostanie umieszczony logotyp firmy specjalizującej się w rozwiązaniach z zakresu budowy hal stalowych, a także generalnego wykonawstwa obiektów przemysłowych.

Pozyskanie mocnego oraz stabilnego sponsora, jakim jest firma Commercecon, ma umożliwić Budowlanym powrót na szczyt w krajowej lidze rugby. Ostatnie mistrzostwo Polski w tej dyscyplinie sportu łódzka drużyna wywalczyła bowiem ponad dekadę temu (w 2010 roku – przyp. red.). Za sportowy rozwój całego projektu będzie odpowiedzialny Duaine Lindsay, który przez poprzednie 3 lata sprawował funkcję trenera seniorskiej reprezentacji Polski w rugby piętnastoosobowym, a wcześniej uczestniczył w opracowaniu kompleksowego planu szkolenia młodych adeptów rugby w Niemczech. Nowy dyrektor sportowy Budowlanych będzie nadzorował nie tylko zespół seniorów, ale także grupy młodzieżowe, które do tej pory wywalczyły łącznie aż 20 tytułów w różnych kategoriach wiekowych.

„Podjęliśmy tę współpracę, ponieważ przyświeca nam ta sama wizja: chęć budowania w Łodzi sportu na wysokim poziomie w oparciu o lokalne talenty, a także wychowanie i rozwój młodych osób poprzez promocję zdrowego stylu życia, aktywność fizyczną oraz ducha sportowej rywalizacji. Wsparcie finansowe jest niezbędne w walce o najwyższe cele sportowe, lecz najbardziej cieszą nas wspólne wartości – to od nich rozpoczyna się droga do każdego sukcesu” – powiedziała Anna Chudzik, Prezes Zarządu KS Budowlani Commercecon Łódź.

KS Budowlani Łódź to już drugi klub z tego miasta, w którego finansowanie zaangażował się Commercecon. Przy Górniczej 5 liczą na to, że rugbystom uda się nawiązać do sukcesów kobiecej drużyny siatkarskiej – ŁKS Commercecon Łódź, która od momentu wejścia nowego sponsora tytularnego zdobyła 3 medale mistrzostw Polski – złoto (2019), srebro (2018) i brąz (2020).

KS Budowlani Commercecon Łódź

Jednym z elementów, który napędza nas do działania i rozwoju, jest chęć budowania w Łodzi sportu na wysokim poziomie w oparciu o lokalne talenty.🏆 Z radością możemy więc ogłosić, że firma Commercecon została oficjalnym sponsorem tytularnym sekcji rugby KS Budowlani Łódź, 5-krotnego Mistrza Polski seniorów i 20-krotnego zdobywcy tytułu w kategorii juniorów.🎉

Opublikowany przez Commercecon Środa, 17 marca 2021

Zdjęcie wyróżniające: Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*