Polecamy

Najlepiej zarabiający sportowiec na świecie nie jest piłkarzem! Messi i Ronaldo zdetronizowani

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Sport zawodowy i gigantyczne pieniądze od dłuższego czasu idą ze sobą w parze. Czołowi zawodnicy zarabiają jednak nie tylko wygrywając prestiżowe turnieje. Często mają również zapewnione stypendia oraz umowy sponsorskie. Gra toczy się o ogromne sumy. Kto zdobył w 2021 roku miano najlepiej zarabiającego sportowca na świecie?

Jakie sporty uznawane są za najbardziej dochodowe?

Nie każda dyscyplina sportowa jest tak samo chętnie doceniana przez sponsorów. W sportach niszowych trudno o zarobki na wysokim poziomie. Trzeba też wiedzieć, że wyłącznie najbardziej rozpoznawalni sportowcy zarabiają astronomiczne sumy. Sport zawodowy zaczął być coraz bardziej popularny wraz z rozwojem mediów, w których można śledzić niemal każde zawody na żywo bez konieczności wychodzenia z domu.

Powszechnie uważa się, że piłka nożna to najbardziej popularny i najbogatszy sport na świecie. Tymczasem rzeczywistość jest nieco inna…

Boks, MMA
Za wygranie pojedynku bokserskiego lub mieszanych sztuk walki zawodnik otrzymuje spore sumy. Im wyższa ranga pojedynku – tym wyższe będzie wynagrodzenie sportowca. Dzięki cyfrowej telewizji oraz dostępom na żądanie wszyscy mogą oglądać gale bez limitu. Dzisiejsi bokserzy to bardziej showmani niż znani sprzed lat fighterzy. Wyczekiwane walki i rewanże są dużo cenniejsze niż zwykłe pojedynki.

Sporty zespołowe – NBA, NFL
W Stanach Zjednoczonych rozgrywki koszykarskie i futbolowe przyciągają ogromne rzesze fanów. Drużyny nie żałują pieniędzy na najzdolniejszych zawodników, a najlepsi gracze zarabiają ogromne pieniądze. Gwiazda NBA LeBron James swoje roczne dochody określa na poziomie 95 mln dolarów.

Piłka nożna
W Lidze Mistrzów jest ponad 100 mln dolarów do podziału. Dodatkową pulę dostaje drużyna za wygranie UCL. Do tego dochodzą pieniądze za prawa telewizyjne do wizerunku danego klubu. Trzeba przyznać, że jest o co walczyć. Pieniądze dla zawodników są jednak dysponowane wedle kontraktów. Roczny przychód Roberta Lewandowskiego to ok. 95 mln złotych, czyli 23 mln dolarów.

Forbes released its list of the Top-10 highest-paid athletes in the world 💰

Do any names surprise you? 👀 https://buff.ly/3hmCHQj

Opublikowany przez Sports Illustrated Środa, 12 maja 2021

Którzy sportowcy zarabiają najlepiej?

Do niedawna najlepiej zarabiającymi sportowcami byli piłkarze oraz futboliści. Sytuacja jednak zmieniła się w związku ze zmianą sposobu konsumowania rozrywki. Od kilku lat trendem rosnącym jest zainteresowanie publiczności sztukami walki. W związku z tym nadawcy komercyjni chętnie organizują gale boksu zawodowego oraz mieszanych sztuk walki. Dostęp do takiej gali bardzo często należy wykupić. Dodatkowym przychodem z gali są bilety oraz prawa do transmisji.

Dzięki ogromnym pieniądzom płynącym z tego wydarzenia oraz popularności, jaką ze sobą niesie, gaże zawodników mogą rosnąć. Podnoszą one również w ten sposób atrakcyjność wydarzenia. Im droższy zawodnik, tym większe pieniądze dostaje. Jednak od takich sportowców wymaga się tego, aby walka była atrakcyjna – od tego zależy, czy przypadnie do gustu publiczności.

Najlepiej zarabiającym sportowcem w 2021 roku stał się Conor McGregor. Jeśli nie jesteś fanem sportów walki, nazwisko to prawdopodobnie nic Ci nie powie. Chyba że lubisz dobrą whiskey, wówczas zapewne poznałeś już jego markę. Właściciel destylarni wzbogacił się tak mocno w tym roku, ponieważ sprzedał większościowy pakiet akcji. Dzięki temu wyprzedził w rankingu nawet dwóch genialnych piłkarzy – Leo Messiego oraz Cristiano Ronaldo.

Każdy sport zawodowy to hektolitry potu wylane na treningach. Każdy sportowiec wkłada całe swoje serce w regularny trening. Na szczyt dochodzą jednak tylko najlepsi i to wyłącznie oni mogą liczyć na wynagrodzenie z górnej półki. Wszyscy inni muszą się zadowolić zarobkami na znacznie niższym poziomie.

Foto wyróżniające: Andrius Petrucenia / Flickr

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Robert Lewandowski triumfatorem plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2020. Nagrody specjalne dla PKN Orlen i Totalizatora Sportowego
Robert Lewandowski triumfatorem plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2020. Nagrody specjalne dla PKN Orlen i Totalizatora Sportowego
Robert Lewandowski z dużą przewagą wygrał plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski 2020. Kapituła przyznała również dwie nagrody specjalne dla Mecenasów Sportu - PKN Orlen oraz Totalizatora Sportowego.
Czy herbaciarka to idealny prezent na Dzień Kobiet?
Czy herbaciarka to idealny prezent na Dzień Kobiet?
Odkryj, dlaczego herbaciarka może być niesamowitym prezentem na Dzień Kobiet. Dowiedz się o jej funkcjach i jakie korzyści przynosi jej codzienne użytkowanie.
Jak wybrać odpowiednie przekładnie światłowodowe dla twojego biznesu
Jak wybrać odpowiednie przekładnie światłowodowe dla twojego biznesu
Odkryj kluczowe czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze przekładni światłowodowych do tworzenia skutecznej infrastruktury dla Twojego biznesu.
Tagi
Ostatnie wpisy