Polecamy

Gastronomiczne biznesy znanych polskich piłkarzy

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Z roku na rok rośnie liczba polskich piłkarzy, którzy inwestują we własne lokale gastronomiczne. W dzisiejszym artykule prezentujemy zestawienie najciekawszych restauracji prowadzonych przez znanych reprezentantów Polski i nie tylko.

Najpopularniejsze restauracje polskich sportowców

Jednym z polskich piłkarzy, którzy posiadają własne lokale gastronomiczne, jest były piłkarz Wisły Kraków – Kamil Kosowski. Prowadzi on Naszą Pączkarnię w Bielsku-Białej przy ulicy 11 listopada. Na klientów czekają tu zarówno pączki ze standardowym nadzieniem, na przykład wiśniowym, jak i nieco bardziej fantazyjne, na przykład z owocami leśnymi, krówką, kiwi lub ananasem. Przez 7 dni przed otwarciem lokalu Kosowski uczył się, jak krok po kroku przyrządzać pączki.

Pierwszy intensywny dzień za Nami . Z takim nauczycielem jak Pan Grzegorz Nasza ekipa da radę !!! Jakość zawsze się…

Opublikowany przez Nasza Pączkarnia Bielsko-Biała Środa, 18 kwietnia 2018

Również Arkadiusz Milik prowadzi własny gastrobiznes – to restauracja Food & Ball zlokalizowana w Galerii Libero w Katowicach. Na rynku działa od 2018 roku. W menu znaleźć można między innymi różnego rodzaju zupy, burgery, sałatki oraz makarony. Tym, co wyróżnia ten lokal, jest oryginalny wystrój związany z piłką nożną. W ubiegłym roku restauracja mocno zaangażowała się w walkę z pandemią. Regularnie przygotowywała posiłki dla szeregu placówek medycznych, w tym dla Samodzielnego Publicznego Centralnego Szpitala Klinicznego w Katowicach.

Warto wspomnieć tutaj także o pizzerii Libero założonej przez wychowanka Wawelu Kraków – Artura Sarnata. Tym, co wyróżnia ten lokal, są znajdujące się na ścianach zdjęcia z autografami znanych sportowców, którzy gościli w restauracji, oraz kolekcja reprezentacyjnych i ligowych rękawic bramkarskich. Lokal składa się z dwóch sal, ogródka i placu zabaw dla dzieci. Ciasto na pizzę jest wyrabiane według własnej receptury. Pizzeria Libero znajduje się w podkrakowskiej miejscowości Michałowice. Sporą część klientów stanowią mieszkańcy Krakowa, którzy zamawiają pizzę z dowozem lub biorą ją na wynos.

Robert Lewandowski i Cristiano Ronaldo też inwestują w gastronomię

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć również lokalu prowadzonego od 2018 roku przez Lukasa Podolskiego – niemieckiego piłkarza polskiego pochodzenia, który od niedawna reprezentuje barwy Górnika Zabrze. W latach 2004–2017 był wybitnym reprezentantem Niemiec. Podolski jest współwłaścicielem znajdującego się w Kolonii lokalu Mangal Döner serwującego kebaby. W dniu otwarcia piłkarz sam obsługiwał odwiedzających restaurację klientów. Fani sportowca mieli wówczas okazję zrobić sobie z nim zdjęcie i dostać autograf. Na zamówienie trzeba było wtedy czekać nawet 5 godzin. Podolski jest także właścicielem lodziarni.

Pod koniec kwietnia polskie media obiegła informacja, że najsłynniejszy polski piłkarz, Robert Lewandowski, otwiera w Warszawie swoją pierwszą restaurację. W najnowszym projekcie gwieździe Bayernu Monachium towarzyszy syn Magdy Gessler – Tadeusz Mueller. Ma być to sportowy bar zlokalizowany w samym centrum stolicy, a dokładnie w Browarach Warszawskich stworzonych przez Jacka Trybuchowskiego. Otwarcie lokalu zostało zaplanowane na przełom czerwca i lipca. Restauracja ma serwować dania kuchni amerykańskiej. Jak przyznaje Lewandowski, będzie to miejsce nie tylko dla fanów sportu, lecz również wszystkich osób, które chciałyby zjeść smaczny obiad w rodzinnej atmosferze.

Nie tylko polscy piłkarze otwierają swoje gastronomiczne biznesy. Na taki krok decydują się także zagraniczne gwiazdy. Warto wspomnieć tutaj zwłaszcza o Cristiano Ronaldo, który jest właścicielem hotelu Pestana CR7 Hotel, w skład którego wchodzi między innymi restauracja CR7 Corner Bar & Bistro. Znaleźć można ją zarówno w rodzinnej miejscowości piłkarza – Funchal, jak i w Lizbonie. Menu restauracji obejmuje między innymi frytki, burgery, dania na bazie jajek, ciasta oraz różnego rodzaju wina, piwa i koktajle. Dodatkowo obejrzeć można tam mecz lub pograć w piłkarzyki.

Can’t wait to see you enter these doors again! Tell us what do you miss the most? Is it the game nights with friends, the after work cocktails or the super tasty snacks? 🤔

Opublikowany przez Pestana CR7 Wtorek, 15 grudnia 2020

Foto wyróżniające: SSC NAPOLI / SSC NAPOLI via Getty Images Sport

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Commercecon rozszerzył działania sponsoringu sportowego o rugby
Commercecon rozszerzył działania sponsoringu sportowego o rugby
Commercecon został w minioną środę nowym sponsorem tytularnym Budowlanych Łódź. „Wsparcie finansowe jest niezbędne w walce o najwyższe cele sportowe, lecz najbardziej cieszą nas wspólne wartości” - zaznacza prezes klubu, Anna Chudzik.
Jak różne rodzaje korekcji wzroku pomagają w walce z powszechnymi wadami oczu?
Jak różne rodzaje korekcji wzroku pomagają w walce z powszechnymi wadami oczu?
Przekrocz granice widzenia dzięki poprawie wady wzroku. Dowiedz się, jak różne metody korekcyjne mogą oddziaływać na typowe problemy oczu i zdecydowanie poprawić Twoją jakość życia.
Dlaczego wartość reklamowa Roberta Lewandowskiego jest nieproporcjonalna do sukcesów sportowych?
Dlaczego wartość reklamowa Roberta Lewandowskiego jest nieproporcjonalna do sukcesów sportowych?
Robert Lewandowski został wybrany przez UEFA i FIFA najlepszym piłkarzem 2020 roku. Czy przełoży się to na wzrost jego wartości reklamowej?
Tagi
Ostatnie wpisy