Polecamy

Czy warto inwestować w używane smartfony z serii poleasingowych?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Rynek smartfonów jest namacalnie obecny w naszym życiu. Wielu z nas rozważa zakup używanych smartfonów, zwłaszcza tych z serii poleasingowych. Ale czy rzeczywiście warto w nich inwestować? Odpowiedź na to pytanie nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Inwestycja taka niesie za sobą wiele zalet, ale również pewnych wad, które trzeba uwzględnić. Ten artykuł ma na celu zilustrować obie strony tej kwestii, żeby pomóc Ci podjąć świadomą decyzję.

Zalety inwestowania w smartfony poleasingowe

Zalety inwestycji w smartfony poleasingowe są nie do przecenienia. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku tak świetnych modeli jak iPhone 11. Wybierając taki sposób zakupu, otrzymujemy sprzęt wysokiej jakości, który przeszedł już profesjonalne testy i serwisowanie. Dlatego smartfony poleasingowe to gwarancja niezawodnej wydajności i oszczędności na porównywalnym z nowym sprzętem. Większość urządzeń poleasingowych to modele od renomowanych producentów, które znane są z niezawodności i trwałości. Często są one technicznie tak samo zaawansowane jak nowe wersje, a różnica w cenie jest znaczna. To sprawia, że inwestycja w smartfony poleasingowe jest bardzo opłacalna. Dodatkowo, nabywając je, dokonujemy bardziej ekologicznego wyboru, redukując konieczność produkcji nowych urządzeń.

Wady i potencjalne ryzyka zakupu smartfonów poleasingowych

Inwestowanie w smartfony poleasingowe, takie jak iPhone 6S, choć może wydawać się atrakcyjne cenowo, wiąże się z pewnymi wadami i ryzykami. Przede wszystkim, mimo starannego sprawdzenia i testowania, nie ma stuprocentowej gwarancji, że sprzęt nie ujawni żadnych ukrytych usterek po pewnym czasie użytkowania. Dalsze potencjalne wady to:

  • Możliwość braku wsparcia producenta lub aktualizacji systemu operacyjnego dla starszych modeli,
  • Skrócony czas pracy baterii związany z jej naturalnym zużyciem,
  • Możliwość wystąpienia drobnych śladów użytkowania, takich jak rysy czy otarcia,
  • Potencjalne ograniczenia gwarancji ze względu na status „poleasingowy”.

Podsumowując, decyzja o zakupie smartfonów poleasingowych powinna być dobrze przemyślana i świadoma wyżej wymienionych ryzyk.

Poleasingowe smartfony a nowe – porównanie

Podczas rozważania zakupu smartfona decydującym czynnikiem może być porównanie cen nowych i poleasingowych smartfonów. Jeśli kusi Cię model iPhone, warto przyjrzeć się używanym, poleasingowym egzemplarzom dostępnym na stronach firmy AMSO. Cegiełka ceną, te smartfony często znajdują się w dużo niższym przedziale cenowym niż ich nowe odpowiedniki, przy jednocześnie zachowanej wysokiej jakości i pełnej funkcjonalności. Jeżeli chodzi o trwałość, sprzęt poleasingowy, mimo że używany, często jest równie niezawodny. Dzięki temu kupno iPhone po leasingu może okazać się strzałem w dziesiątkę. Ważne jest jednak, aby dokonać zakupu od zaufanego sprzedawcy, który zapewni gwarancję na urządzenie. Pamiętaj, że każda inwestycja wymaga porównania opcji, a wybór między nowym a poleasingowym smartfonem jest podobną decyzją.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najbardziej ekskluzywne stadniny koni na świecie – tu sport przeplata się z biznesem i sztuką
Najbardziej ekskluzywne stadniny koni na świecie – tu sport przeplata się z biznesem i sztuką
Najbardziej luksusowe stadniny i stajnie koni z całego świata rokrocznie goszczą znamienitych gości, zwłaszcza ze świata biznesu. Do najbardziej renomowanych […]
Business Tennis League – największa amatorska liga tenisowa dla firm
Business Tennis League – największa amatorska liga tenisowa dla firm
Chcesz zabłysnąć wśród gwiazd tenisa w świecie biznesu? Sprawdź, czym jest Business Tennis League!
Partnerskie Kluby Biznesu – sposób na pozyskiwanie finansowania przez organizacje sportowe
Partnerskie Kluby Biznesu – sposób na pozyskiwanie finansowania przez organizacje sportowe
Partnerskie Kluby Biznesu to organizacja ułatwiająca przedsiębiorcom nawiązywanie cennych kontaktów biznesowych. Dowiedz się więcej na temat pozyskiwania finansowania przez organizacje sportowe!
Ostatnie wpisy