Polecamy

Firmy wysokich lotów – kto wspiera finansowo skoczków narciarskich?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Skoki narciarskie od zarania dziejów stanowią jedną z najchętniej oglądanych dyscyplin sportowych, w związku z czym naturalnie przyciągają wielu wpływowych sponsorów. Które marki zdecydowały się wesprzeć finansowo skoczków?

Choć można oczywiście temu zaprzeczać, to faktem jest, że profesjonalnym sportem rządzi obecnie pieniądz. Zarówno odpowiedni sprzęt, jak i przygotowanie fizyczne wymagają bowiem niebagatelnych nakładów finansowych. W tej kwestii na pierwszy plan wysuwają się właśnie sponsorzy. Pomimo że na co dzień nie są oni tak widoczni dla przeciętnego kibica jak zawodnicy czy szkoleniowcy, to w ostatecznym rozrachunku mają kluczowy wpływ na świat sportu. Oto lista firm, które zza kulis wspierają najlepszych skoczków narciarskich.

Lotos 

Prawdopodobnie najważniejszy i najbardziej rozpoznawalny sponsor reprezentacji Polski w skokach. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że firma Lotos od dłuższego czasu jest „twarzą” skoków narciarskich w naszym kraju. Zaangażowanie marki w popularną dyscyplinę sportową jest na tyle duże, że od 2005 roku organizowany jest cykl zawodów dla młodych adeptów skoków o nazwie Lotos Cup.

OMV

Austriacki odpowiednik naszego Lotosa – znaczek firmy OMV zajmującej się produkcją paliw możemy regularnie oglądać na strojach nie tylko austriackich zawodników, ale również m.in. Norwegów. Dzięki skokom narciarskim OMV zdecydowanie zalicza się do najbardziej rozpoznawalnych firm w swojej branży.

4F

Kolejna polska marka na naszej liście. Znana firma odzieżowa 4F zyskała międzynarodową popularność w dużej mierze dzięki naszym skoczkom narciarskim. Aktualnie marka udziela się jako jeden z nadrzędnych sponsorów Turnieju Czterech Skoczni i nie tylko – stroje ze znaczkiem 4F przywdziewają również zawodnicy z Czech.

Viessmann

Jako główny sponsor reprezentacji Niemiec Viessmann bez dwóch zdań musiał znaleźć się w tym zestawieniu. Co ciekawe, firma wspiera nie tylko krajowych skoczków, ale również sportowców uprawiających inne dyscypliny stricte zimowe. Kolejną ciekawostkę stanowi zaś fakt, że jakiś czas temu współpracę z Viessmannem rozpoczął utalentowany polski skoczek Paweł Wąsek.

Redbull

Redbull to prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalna marka napojów energetycznych na świecie z wyjątkowo chwytliwym mottem, którego nikomu nie trzeba przypominać. Logo tego sponsora mogliśmy wielokrotnie oglądać m.in. na kaskach austriackich legend – Thomasa Morgensterna i Gregora Schlierenzauera, a od niedawna również Tomasza Pilcha.

Fischer

Jaskrawożółte narty marki Fischer mają szansę przejść do historii jako ulubiony sprzęt skoczków, bowiem stanowią one nieodłączny element niemal każdej reprezentacji. Na ten moment nie ma większego znaczenia, czy oglądamy zmagania mężczyzn, czy też kobiet – narty Fischera muszą być!

Adidas

Marka, której nie trzeba przedstawiać. Adidas przed laty powstał przede wszystkim z myślą o aktywności fizycznej, więc nie może dziwić fakt, że udziela się również na tym polu. Wśród sportowców najchętniej wspieranych przez tę firmę znajdują się skoczkowie narciarscy – do niedawna byli to zwłaszcza Norwegowie, ale aktualnie stroje marki Adidas najczęściej przywdziewają reprezentanci Niemiec.

Zdj. główne: Todd Trapani/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Stoły konferencyjne – jak wybrać odpowiedni model dla Twojej firmy?
Stoły konferencyjne – jak wybrać odpowiedni model dla Twojej firmy?
Stół konferencyjny jest nieodzownym elementem wyposażenia w większości firm, zarówno w biurach, jak i w salach konferencyjnych czy szkoleniowych. To na nim podejmowane są decyzje, prowadzone są prezentacje, negocjacje, a także odbywają się spotkania z klientami i dostawcami. Wybór odpowiedniego stołu konferencyjnego może wpłynąć na efektywność spotkań, a także na wizerunek firmy. W tym artykule przedstawimy kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiedni model stołu konferencyjnego dla Twojej firmy.
Golf, bocce, polo – vipowskie sporty, które uprawia coraz więcej Polaków
Golf, bocce, polo – vipowskie sporty, które uprawia coraz więcej Polaków
Czy golf, bocce i polo to gry przeznaczone tylko dla bogatych? Dowiedz się, czym są i sprawdź, czy każdy może spróbować swoich sił w tych dyscyplinach sportu.
Najdroższe, bo najlepsze – jakimi rakietami grają największe gwiazdy tenisa ziemnego?
Najdroższe, bo najlepsze – jakimi rakietami grają największe gwiazdy tenisa ziemnego?
Dowiedz się, jakie parametry ma wyposażenie Świątek, Zvereva czy Nadala.
Ostatnie wpisy