Polecamy

Ile rosyjski sport straci na wojnie? Ogromne pieniądze!

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Rosyjska inwazja na Ukrainę wpłynęła nie tylko na giełdy i ceny ropy, ale także na przemysł sportowy.

Po ogłoszeniu przez Władimira Putina działań militarnych Rosja „stoi w obliczu wydalenia ze wszystkich głównych frontów sportowych z powodu konsekwencji” – zapowiedział Irish Independent. A organizacje sportowe w całej Europie przyjmują „przewodnictwo” od rządów krajowych w następstwie inwazji.

Petersburg miał być gospodarzem finału Ligi Mistrzów UEFA 2022 w sobotę 28 maja. Jednak po nadzwyczajnym spotkaniu organ zarządzający europejską piłką nożną potwierdził, że turniej zostanie rozegrany na Stade de France w Paryżu. To natomiast sprawi, że Rosji uciekną kolejne miliony z tytułu organizatora.

Groźba utraty współpracy stanęła również przed sportowym gigantem, który finansuje liczne przedsięwzięcia w Europie, a mianowicie rosyjskim Gazpromem. Coraz więcej firm rezygnuje ze współpracy, co może doprowadzić nawet do upadku korporacji!

Zdj. główne: Nathan Shively/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co zabrać na długą wycieczkę rowerową?
Co zabrać na długą wycieczkę rowerową?
Czeka Cię długa wycieczka rowerowa i nie wiesz, jak się do niej odpowiednio przygotować? Nic nie szkodzi! Podpowiadamy, co najlepiej ze sobą zabrać w dłuższą trasę.
PGE pozostanie sponsorem tytularnym Stadionu Narodowego w Warszawie
PGE pozostanie sponsorem tytularnym Stadionu Narodowego w Warszawie
PGE oraz spółka PL.2012+ przedłużyły wygasającą w połowie lutego umowę sponsoringu tytularnego największego stadionu w Polsce. „Z naszych badań wynika, że umowa sponsoringowa PGE Narodowego jest bardzo efektywna i chcemy ją kontynuować” - powiedział prezes Grupy PGE, Wojciech Dąbrowski.
Lewandowski wchodzi w gaming. Jego pomysł będzie kosztował krocie!
Lewandowski wchodzi w gaming. Jego pomysł będzie kosztował krocie!
Robert Lewandowski angażuje się w świat gamingu! Czy limitowane pady z ikoną RL9 podbiją rynek?
Ostatnie wpisy