Polecamy

Mecze piłkarskiej reprezentacji Polski na antenach TVP do 2028!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Telewizja Polska wygrała przetarg na prawa do transmisji meczów z udziałem najsilniejszych reprezentacji w Europie, m.in. Francji, Anglii, Hiszpanii, Portugalii, Niemiec i Włoch. Umowa obejmuje zarówno spotkania kwalifikacyjne, jak i towarzyskie. Największy polski nadawca publiczny co najmniej do 2028 roku będzie również transmitował wszystkie konfrontacje „Biało-Czerwonych”!

TVP pokaże po 28 meczów w każdym cyklu eliminacyjnym (EURO 2024, EURO 2028, MŚ 2026), z czego aż 14 z udziałem reprezentacji Polski (10 meczów o punkty, a także 4 potyczki towarzyskie).

„Mecze piłkarskiej reprezentacji to nie tylko wydarzenia sportowe, ale przede wszystkim wyjątkowa okazja do przeżywania i manifestowania narodowej wspólnoty. Trwająca od ponad roku pandemia koronawirusa uniemożliwia organizację wielu sportowych imprez. Reżim sanitarny wyklucza również możliwość tradycyjnego przeżywania sportowych emocji na stadionach i w strefach kibica. Fakt ten stał się dla nas dodatkowym impulsem do działania i nabywania kolejnych praw telewizyjnych. Telewizja Polska po raz kolejny sprostała wyzwaniu i zakupiła najważniejsze licencje piłkarskie aż do 2028 roku” – powiedział Jacek Kurski, Prezes Zarządu Telewizji Polskiej.

„Nasza federacja z przyjemnością przyjmuje informację, że Telewizja Polska będzie pokazywać mecze narodowej reprezentacji Polski przez następne siedem lat. Patrząc na historię polskiego futbolu, widzimy, że telewizja publiczna była zawsze blisko naszej kadry. Cieszymy się, że największy telewizyjny partner reprezentacji j zagwarantuje wszystkim kibicom wysoką jakość przekazu i możliwie najszerszy dostęp telewidzów do meczów drużyny narodowej” – dodał Zbigniew Boniek, Prezes PZPN.

Mecze piłkarskiej reprezentacji Polski i europejskich potęg do 2028 roku w Telewizji Polskiej❗⚽ Dziś o 20:10 w TVP1…

Opublikowany przez TVP1 Wtorek, 23 marca 2021

Telewizja Polska została także oficjalnym, wyłącznym broadcasterem piłkarskich Mistrzostw Europy na terenie naszego kraju. Zarówno z turnieju EURO 2024, jak i EURO 2028 przeprowadzonych zostanie po 51 transmisji meczów na żywo. Ponadto TVP rozszerzyła pakiet praw o trzy następne edycje rozgrywek UEFA Nations League (2022, 2024 i 2026).

„To najważniejszy i największy w historii przetarg na bardzo konkurencyjnym rynku praw sportowych. Nowe podmioty bardzo agresywnie starają się przejąć kluczowe, z punktu widzenia polskiego kibica prawa, ale po raz kolejny udowadniamy, że jesteśmy poważnym, lojalnym i po prostu najlepszym partnerem dla takich podmiotów jak UEFA czy FIFA. Kibicom obiecuję, że będziemy jeszcze lepsi niż podczas mundialu w Rosji. Do znakomitego zespołu dołączył przecież Mateusz Borek, a nie jest to koniec transferów. Wszystkie mecze będą dostępne w najlepszej możliwej jakości, bez żadnych dodatkowych opłat również w internecie, aplikacji mobilnej i telewizji hybrydowej” – podkreślił Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

„Reprezentacja Polski to ukochana drużyna każdego Polaka, świadczy o tym między innymi wielomilionowa widownia każdego meczu rozgrywanego przez biało-czerwonych. Bardzo się cieszymy, że dzięki współpracy z  naszym partnerem – Telewizją Polską reprezentacja będzie gościła w każdym domu aż do 2028 roku” – podsumował Maciej Sawicki, Sekretarz Generalny PZPN.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Elitarność i przywileje – polskie kluby golfowe zachęcają do członkostwa
Elitarność i przywileje – polskie kluby golfowe zachęcają do członkostwa
Polski Związek Golfa zachęca do trenowania elitarnego sportu i prowadzi liczne działania mające popularyzować prestiżowe rozgrywki.
Ile kosztuje budowa prywatnego kortu tenisowego?
Ile kosztuje budowa prywatnego kortu tenisowego?
Tenis ziemny to dyscyplina sportu, którą interesuje się wiele majętnych osób. Dowiedz się, ile kosztuje wybudowanie własnego kortu tenisowego i jakie nawierzchnie sprawdzą się najlepiej!
Kongres Sport Biznes Polska – nowe forum współpracy i fachowej wiedzy
Kongres Sport Biznes Polska – nowe forum współpracy i fachowej wiedzy
W listopadzie ubiegłego roku powołano do życia Stowarzyszenie Sport Biznes Polska. Jaki jest cel stowarzyszenia i kiedy odbędzie się ich pierwszy kongres?
Ostatnie wpisy