Polecamy

Joma zastąpiła 4F w roli sponsora technicznego ZPRP

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Hiszpańska firma Joma Sport będzie od tego roku dostarczać sprzęt oraz stroje sportowe dla reprezentacji polskich piłkarek i piłkarzy ręcznych. To efekt nowej umowy parafowanej przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

Nowy sponsor techniczny ZPRP, Joma Sport, od stycznia zapewnia ośmiu polskim reprezentacjom żeńskim i męskim – od kategorii seniora do juniora młodszego – niezbędny sprzęt treningowy oraz stroje sportowe. Drużyna narodowa prowadzona przez Patryka Rombela zaprezentowała się już w najnowszych trykotach w spotkaniu eliminacji do Mistrzostw Europy 2022 przeciwko Turcji (29:24 dla Biało-Czerwonych). Dedykowane koszulki meczowe zaprojektowane przez firmę Joma niebawem pojawią się także w ogólnodostępnej sprzedaży.

„Współpraca ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce jest dla nas bardzo inspirująca. W krótkim czasie nawiązaliśmy bardzo dobre relacje partnerskie i jestem przekonany, że razem będziemy jeszcze silniejsi. Joma mocno stawia na jakość i interesujące projekty. Teraz będziemy w pełni skoncentrowani na zapewnieniu najwyższych standardów obsługi polskim zawodnikom oraz Związkowi Piłki Ręcznej w Polsce jako jednemu z naszych kluczowych partnerów w Europie” – podkreślił Alberto Lopez, Dyrektor Generalny Joma Sport.

„To nowy rozdział w historii ZPRP i naszych reprezentacji. Firma Joma Sport współpracuje z wieloma klubami oraz reprezentacjami w piłce ręcznej na całym świecie. Liczę na owocną współpracę oraz wspólne sukcesy w najbliższych latach” – dodał Andrzej Kraśnicki, Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

W latach 2017-2020 sponsorem technicznym Związku Piłki Ręcznej w Polsce była założona przez Igora Klaję firma 4F, należąca do spółki OTCF. Kierownictwo ZPRP nie zdecydowało się jednak na przedłużenie umowy z krajowym potentatem odzieżowym.

Joma to hiszpańskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji wysokiej jakości odzieży sportowej. Założona przez Fructuoso Lopeza firma jest dziś obecna już w ponad 100 krajach, a marka Joma Sport plasuje się w pierwszej dziesiątce światowych marek sportowych. W piłce nożnej sponsoruje m.in. hiszpański Villarreal CF, belgijski Anderlecht, niemiecki TSG 1899 Hoffenheim, meksykański Cruz Azul, włoskie Atalantę BC i Torino FC, walijską Swansea City, francuską Tuluzę, a także niektóre reprezentacje narodowe (m.in. Ukrainy). Joma rozszerzyła również w ostatnim czasie liczbę umów sponsorskich z europejskimi federacjami piłki ręcznej i obecnie współpracuje z hiszpańską, chorwacką, białoruską, słoweńską, ukraińską, czy rosyjską.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Marcin 23.01.2021

    Kiedy będzie można kupić koszulkę?

    • Mateusz Świst 23.01.2021

      ZPRP nie podał jeszcze oficjalnej daty, kiedy koszulka trafi do otwartej sprzedaży. Wiadomo jedynie, że ma to nastąpić „niedługo”.

Rekomendowane
„Aktywna przerwa w pracy” – najlepsza fizjoprofilaktyka dla pracowników biurowych
„Aktywna przerwa w pracy” – najlepsza fizjoprofilaktyka dla pracowników biurowych
Wielu z nas doskonale zna realia pracy w biurze – lwią część dnia spędzamy siedząc przed ekranem komputera czy laptopa […]
Prestiżowe destynacje narciarskie – które stoki warto odwiedzić?
Prestiżowe destynacje narciarskie – które stoki warto odwiedzić?
Szukając prestiżowych kurortów narciarskich, warto postawić na jeden ze szwajcarskich lub włoskich ośrodków.
Jak optymalnie dobrać rakietę do padla?
Jak optymalnie dobrać rakietę do padla?
Chcesz mieć pełny komfort podczas treningu padla? Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając sprzęt do gry.
Ostatnie wpisy