Polecamy

Znani Polacy, którzy inwestują w e-sport

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

E-sport to stosunkowo nowe zjawisko w naszym kraju, które rozwija się w sposób niezwykle dynamiczny. Inwestuje w niego szereg znanych Polaków, z piosenkarzem Dawidem Podsiadło na czele.

Na czym polega fenomen e-sportu?

E-sport, inaczej sport elektroniczny, to forma rywalizacji oparta na grach komputerowych. Zawody najczęściej przyjmują tu postać wieloosobowej gry komputerowej, w czasie której zawodowi gracze prowadzą rozgrywkę – czy to w drużynach, czy indywidualnie. Mogą być zebrani fizycznie w jednej przestrzeni lub znajdować się w różnych miejscach. Najpopularniejszymi gatunkami gier związanymi ze sportem elektronicznym są strzelanki pierwszoosobowe, multiplayer online battle arena, strategiczne gry czasu rzeczywistego, bijatyki oraz gry karciane. Warto wymienić tutaj takie tytuły, jak League of Legends, Counter Strike, Dota 2, Overwatch, Starcraft czy Super Smash Bros. Kluczowymi turniejami w e-sporcie są Mistrzostwa Świata w League of Legends, Intel Extreme Masters oraz The International w Dota 2.

Bardzo ciekawym projektem z zakresu e-sportu jest Polska Liga Esportowa. Skierowany jest on do graczy, którzy mają możliwość uczestnictwa w rozgrywkach poprzez otwarte kwalifikacje. Finały odbywają się dwa razy do roku, przyciągając dziesiątki tysięcy widzów. Do tej pory miały one miejsce między innymi w Warszawie, Gliwicach i Kielcach.

Raport Polska Liga Esportowa 2020: Nakłady na e-sport będą rosnąć

Wyniki Raportu Polska Liga Esportowa 2020 pokazują dużą dynamikę rozwoju polskiego e-sportu oraz stale rosnące zainteresowanie tym zjawiskiem. Najpopularniejszą grą jest zdecydowanie Counter Strike: Global Offensice. W 2022 roku wartość światowego rynku e-sportu może wynieść nawet 1,8 miliarda dolarów. Związane jest to z tym, że coraz częściej ogromne firmy, takie jak Google czy Amazon, inwestują w tę branżę niebagatelne kwoty.

W 2021 roku do czynienia będziemy mieć z rozbudową rozgrywek organizowanych przez Polską Ligę Esportową o nowe tytuły. Dodatkowo planowane jest wprowadzenie pierwszego etapu systemu premiowania drużyn za osiągane wyniki oraz wspieranie ich rozwoju przez dzielenie się wiedzą z branży sportowej i mediowej oraz różnego rodzaju szkolenia z zakresu marketingu. Polska Liga Esportowa planuje także pomagać rozmaitym inicjatywom oddolnym, takim jak ligi szkolne, amatorskie, regionalne oraz biznesowe.

Polacy, którzy zdecydowali się zainwestować w e-sport

Jednym z Polaków, który zainwestował w e-sport jest Dawid Podsiadło. Postawił on na wspomnianą powyżej Polską Ligę Esportową. Z tej okazji piosenkarz nagrał pomysłowe wideo, którym podzielił się w swoich mediach społecznościowych. Podsiadło interesuje się bowiem grami i chętnie spędza swój wolny czas na rozgrywkach.

„Na podobnym poziomie kocham muzykę, film i gry wideo.” – w ten oto sposób Dawid Podsiadło wita się z esportem, a…

Opublikowany przez DD ESporta Poniedziałek, 15 marca 2021

W e-sport zainwestował też Wojciech „Łozo” Łozowski – były członek zespołu Afromental, który aktualnie jest streamerem. Co więcej, aktywnie angażuje się w popularyzację
e-sportu. „Łozo” kilka razy był uczestnikiem programu „Misja Esport” wydawanym przez RASP. Co więcej, jest on częścią ekipy gwiazd powiązanej z Polską Ligą Esportową. Ulubioną grą Łozowskiego jest Call of Duty.

O pasji do gier, odejściu z zespołu będącego jego dzieckiem, dystansowaniu się od show-biznesu i niezrozumieniu, z jakim…

Opublikowany przez Weszło Esport Poniedziałek, 14 września 2020

W e-sport, a dokładnie w organizację AGO Gaming, zainwestował także były prezes Legii Warszawa – Bogusław Leśnodorski wraz z Maciejem Wandzelem oraz Jakubem Szumlewiczem. Kilka lat później dokonała ona fuzji z x-kom Team, na skutek czego doszło do powstania x-kom AGO. Jastrzębie jest aktualnie jedną z największych polskich organizacji, która skupia się głównie na grach, takich jak League of Legends oraz Counter Strike. W plebiscycie Polish Esport Awards 2020 zdobyła ona tytuł Organizacji Roku.

Foto wyróżniające: Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Polskie kluby żużlowe coraz atrakcyjniejsze w oczach sponsorów
Polskie kluby żużlowe coraz atrakcyjniejsze w oczach sponsorów
Coraz więcej firm angażuje się w finansowanie polskiego żużla i to nie tylko na najwyższym szczeblu rozgrywek. Pierwszoligowe kluby również zyskują nowych sponsorów strategicznych i tytularnych, czego najlepszym przykładem jest Aforti Start Gniezno.
„Polska liga bukmacherska”. Legalne zakłady bukmacherskie największym sponsorem klubów Ekstraklasy i I Ligi
„Polska liga bukmacherska”. Legalne zakłady bukmacherskie największym sponsorem klubów Ekstraklasy i I Ligi
Firmy działające na rodzimym rynku zakładów wzajemnych coraz mocniej angażują się w sponsoring sportu na każdym szczeblu. Zdecydowanym liderem w […]
Jak oznakowanie transformatorów wpływa na ich efektywność i bezpieczeństwo?
Jak oznakowanie transformatorów wpływa na ich efektywność i bezpieczeństwo?
Oznakowanie transformatorów odgrywa kluczową rolę w poprawie ich wydajności i zapewnia bezpieczeństwo. Poznaj, jak robią to różne rodzaje oznakowań i dlaczego są tak ważne.
Ostatnie wpisy