Polecamy

Grupa PGE pozostaje sponsorem tytularnym najlepszej żużlowej ligi świata!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

PGE Polska Grupa Energetyczna i Ekstraliga Żużlowa parafowały w tym tygodniu nową umowę sponsoringu tytularnego. Tym samym najlepsza żużlowa liga świata przez kolejne trzy sezony wciąż będzie funkcjonowała pod nazwą PGE Ekstraliga. Współpraca obejmuje także wspieranie działań o charakterze proekologicznym.

PGE Polska Grupa Energetyczna sponsoruje żużlową Ekstraligę już od ponad pięciu lat. Nowa umowa będzie obowiązywać do 2023 roku i zakłada, że oprócz działalności sportowej przez kolejne trzy sezony PGE wraz z PGE Ekstraligą będą także rozwijać wspólne przedsięwzięcia prośrodowiskowe. Ekstraliga Żużlowa ma się zaangażować w działania edukacyjne, których celem jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród adeptów „czarnego sportu”, jak również projekty CSR-owe związane z ochroną środowiska naturalnego. Ponadto PGE Ekstraliga będzie wykorzystywać w swoich kanałach social media materiały wideo promujące ekologiczne postawy. Założenia współpracy na najbliższe lata korespondują ze strategią biznesową Grupy PGE, której jednym z flagowych punktów jest energia przyjazna dla środowiska.

„Zarówno PGE jak i PGE Ekstraliga to dwie uznane marki. PGE jest największą firmą energetyczną w Polsce, a PGE Ekstraliga to najlepsza żużlowa liga świata. Zaangażowanie PGE w sponsoring PGE Ekstraligi poszerza grupę odbiorców i wzmacnia siłę marki PGE. […] PGE jest aktywnym uczestnikiem życia lokalnych społeczności, na terenach, gdzie prowadzimy naszą działalność. Współpraca z PGE Ekstraligą jest także przejawem odpowiedzialnego podejścia Grupy PGE do prowadzenia biznesu. Wspierając PGE Ekstraligę, jesteśmy blisko mieszkańców, takich miast jak Toruń, Gorzów, Zielona Góra czy Lublin, które wśród naszych lokalizacji biznesowych szczególnie są związane z żużlową rywalizacją” – podkreślił Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna.

„Dziękujemy za bardzo udaną współpracę w mijających sześciu latach i nie ukrywamy, że kolejne trzy lata będą dla nas również bardzo ważne, bo stoją przed nami nowe wyzwania i chcemy się rozwijać, a jednocześnie sprostać oczekiwaniom naszego sponsora tytularnego” – powiedział Wojciech Stępniewski, prezes Ekstraligi Żużlowej.

W nadchodzącym sezonie w PGE Ekstralidze rywalizować będzie osiem drużyn: z Leszna, Gorzowa, Wrocławia, Zielonej Góry, Częstochowy, Torunia, Lublina i Grudziądza. Rozgrywki zostaną zainaugurowane w sobotę 3 kwietnia 2021 roku i potrwają do niedzieli 26 września. W tym czasie odbędą się 64 mecze. Jedną z największych gwiazd startujących w PGE Ekstralidze jest Indywidualny Mistrz Świata 2019 i 2020 – najpopularniejszy polski sportowiec 2019 roku, Bartosz Zmarzlik.

Zdjęcie wyróżniające: Grupa PGE – materiały prasowe

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Odkrywając tajemnice ceremonii kakaowej: jak odmiany kakao wpływają na nasz umysł i ciało
Odkrywając tajemnice ceremonii kakaowej: jak odmiany kakao wpływają na nasz umysł i ciało
Podróżuj z nami przez historię i naukę kakaowego napoju, aby zrozumieć, jak różne odmiany kakao wpływają na nasze ciało i umysł.
Co zrobić, gdy e-recepta straciła ważność?
Co zrobić, gdy e-recepta straciła ważność?
E-recepta, podobnie jak jej papierowy odpowiednik, posiada ustalony czas, w którym można ją zrealizować. Co robić, gdy to się stanie?
Wybór odpowiedniej bielizny termoaktywnej dla kobiet. Komfort i wydajność podczas aktywności fizycznej
Wybór odpowiedniej bielizny termoaktywnej dla kobiet. Komfort i wydajność podczas aktywności fizycznej
Odkryj, jak doradzić kobietom w wyborze bielizny termoaktywnej zapewniającej komfort i efektywność podczas treningu. Poznaj kluczowe czynniki, które mogą wpływać na podejmowanie decyzji.
Ostatnie wpisy