Polecamy

Grupa PGE pozostaje sponsorem tytularnym najlepszej żużlowej ligi świata!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

PGE Polska Grupa Energetyczna i Ekstraliga Żużlowa parafowały w tym tygodniu nową umowę sponsoringu tytularnego. Tym samym najlepsza żużlowa liga świata przez kolejne trzy sezony wciąż będzie funkcjonowała pod nazwą PGE Ekstraliga. Współpraca obejmuje także wspieranie działań o charakterze proekologicznym.

PGE Polska Grupa Energetyczna sponsoruje żużlową Ekstraligę już od ponad pięciu lat. Nowa umowa będzie obowiązywać do 2023 roku i zakłada, że oprócz działalności sportowej przez kolejne trzy sezony PGE wraz z PGE Ekstraligą będą także rozwijać wspólne przedsięwzięcia prośrodowiskowe. Ekstraliga Żużlowa ma się zaangażować w działania edukacyjne, których celem jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród adeptów „czarnego sportu”, jak również projekty CSR-owe związane z ochroną środowiska naturalnego. Ponadto PGE Ekstraliga będzie wykorzystywać w swoich kanałach social media materiały wideo promujące ekologiczne postawy. Założenia współpracy na najbliższe lata korespondują ze strategią biznesową Grupy PGE, której jednym z flagowych punktów jest energia przyjazna dla środowiska.

„Zarówno PGE jak i PGE Ekstraliga to dwie uznane marki. PGE jest największą firmą energetyczną w Polsce, a PGE Ekstraliga to najlepsza żużlowa liga świata. Zaangażowanie PGE w sponsoring PGE Ekstraligi poszerza grupę odbiorców i wzmacnia siłę marki PGE. […] PGE jest aktywnym uczestnikiem życia lokalnych społeczności, na terenach, gdzie prowadzimy naszą działalność. Współpraca z PGE Ekstraligą jest także przejawem odpowiedzialnego podejścia Grupy PGE do prowadzenia biznesu. Wspierając PGE Ekstraligę, jesteśmy blisko mieszkańców, takich miast jak Toruń, Gorzów, Zielona Góra czy Lublin, które wśród naszych lokalizacji biznesowych szczególnie są związane z żużlową rywalizacją” – podkreślił Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna.

„Dziękujemy za bardzo udaną współpracę w mijających sześciu latach i nie ukrywamy, że kolejne trzy lata będą dla nas również bardzo ważne, bo stoją przed nami nowe wyzwania i chcemy się rozwijać, a jednocześnie sprostać oczekiwaniom naszego sponsora tytularnego” – powiedział Wojciech Stępniewski, prezes Ekstraligi Żużlowej.

W nadchodzącym sezonie w PGE Ekstralidze rywalizować będzie osiem drużyn: z Leszna, Gorzowa, Wrocławia, Zielonej Góry, Częstochowy, Torunia, Lublina i Grudziądza. Rozgrywki zostaną zainaugurowane w sobotę 3 kwietnia 2021 roku i potrwają do niedzieli 26 września. W tym czasie odbędą się 64 mecze. Jedną z największych gwiazd startujących w PGE Ekstralidze jest Indywidualny Mistrz Świata 2019 i 2020 – najpopularniejszy polski sportowiec 2019 roku, Bartosz Zmarzlik.

Zdjęcie wyróżniające: Grupa PGE – materiały prasowe

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Partnerskie Kluby Biznesu – sposób na pozyskiwanie finansowania przez organizacje sportowe
Partnerskie Kluby Biznesu – sposób na pozyskiwanie finansowania przez organizacje sportowe
Partnerskie Kluby Biznesu to organizacja ułatwiająca przedsiębiorcom nawiązywanie cennych kontaktów biznesowych. Dowiedz się więcej na temat pozyskiwania finansowania przez organizacje sportowe!
Federer i inni milionerzy. Którzy tenisiści zarobili najwięcej w 2020 roku?
Federer i inni milionerzy. Którzy tenisiści zarobili najwięcej w 2020 roku?
Tenis to niezwykle dochodowy sport. Najlepiej zarabiającym w 2020 roku zawodnikiem był Roger Federer. Jego dochód za miniony rok wyniósł ponad 100 milionów dolarów!
Którzy światowi milionerzy pokochali grę w polo?
Którzy światowi milionerzy pokochali grę w polo?
Czy wiesz, które znane osobistości interesowały się grą w polo i same uczestniczyły w wielu międzynarodowych rywalizacjach?
Ostatnie wpisy