Polecamy

Fitting kijów golfowych – pierwszy krok do poprawy wyników

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Prawidłowy dobór sportowego wyposażenia może istotnie wpłynąć na osiągane rezultaty. Precyzyjne dopasowanie kijów golfowych to jeden z podstawowych elementów skutecznej gry na profesjonalnym poziomie.

Poszukiwanie optymalnego rozwiązania

W proces precyzyjnego dopasowywania kijów golfowych wchodzi cały zakres analitycznych, zaawansowanych pomiarów oraz czynności, których efekt będzie widać podczas zawodów. Komfort gry zawodnika znacząco wpływa na wyniki sportowe, dlatego zwrócenie się do doświadczonego profesjonalisty zajmującego się fittingiem stało się od dawna podstawą zawodowego sportu golfowego.

Asortyment sklepów oraz masowo produkowanych kijów jest dopasowany do stosunkowo szerokiego grona odbiorców, dlatego dokładne parametry sprzętu są możliwie uniwersalne. Okazuje się, że taki model nie jest pożądany przez bardziej wytrawnych zawodników. Dzięki rozbudowanej wiedzy ekspertów istnieje możliwość personalnego dopasowania kijów i wspólne znalezienie najbardziej optymalnego rozwiązania.

Proces (nie) tylko dla zawodowców

Custom fitting powszechnie kojarzy się z usługą zarezerwowaną przede wszystkim dla profesjonalnych zawodników. Takie podejście nie ma jednak odzwierciedlenia w rzeczywistości. Precyzyjne dopasowanie parametrów kijów golfowych w przypadku zawodowych golfistów może poprawić niuanse gry, które mają wpływ na ich ostateczny wynik.

Dzięki idealnie dobranym kijom zawodnicy zyskują większe skupienie wykonywanych uderzeń, nawet o kilka metrów, a także sprawniej wykonują techniczne zagrania. To właśnie tego typu detale decydują o ewentualnym zwycięstwie.

Amatorzy korzystający z usługi custom fittingu mogą znacząco poprawić swoją grę i umiejętności, które oddziałują na komfort gry i stabilizację uderzenia. Wykonanie profesjonalnego doboru sprzętu w przypadku amatorów pozwala na wydłużenie uzyskiwanej odległości, lepsze ułożenie ciała, zwiększenie siły, mniejszy rozrzut, powtarzalność zagrań oraz wyprostowanie.

Należy również pamiętać, że zaawansowana technologia fittingu kijów może być przystępna dla zawodnika na niższym poziomie, jeśli tylko zostanie odpowiednio poprowadzona przez doświadczonego specjalistę. Uzyskana wiedza z pewnością pomoże rozwinąć umiejętności praktycznie na polu.

Analizowane parametry

Fitting kijów golfowych wykonywany jest w niemal laboratoryjnych pomieszczeniach. Dzięki wysoce zaawansowanej technologii, specjalnym systemom, algorytmom oraz programom eksperci są w stanie przeanalizować i zinterpretować zachowanie kija i piłki golfowej w czasie wykonywania uderzenia oraz fazy lotu.

System do analizy działa na zasadzie radaru dopplerowskiego, dzięki czemu możliwe jest sprawdzenie parametrów uderzenia, stworzenie obrazu swingu zawodnika czy zbadanie dynamiki ruchu. Interpretacja zebranych danych pozwala na przeniesienie ich w sferę praktyczną, co w praktyce oznacza dopasowanie konstrukcji kija golfowego, dobór długości, wyważenia oraz ustalenie prawidłowego shaftu.

Koszt usługi

Fitting kijów golfowych nie zawsze oznacza zakup nowego sprzętu. Dzięki rozwiniętej technologii oraz przy użyciu maszyn specjalistycznych istnieje możliwość modernizacji posiadanego już wyposażenia. Jeśli po odbyciu sesji fittingowej prowadzący będzie zapewniać, że należy koniecznie zakupić konkretne kije, to warto skorzystać z usługi innego specjalisty. Może się bowiem okazać, że sprzedawca próbuje naciągnąć niedoświadczonego klienta.

Zdarza się, że niektóre modele kijów są tak skonstruowane, że ich przeróbka jest niemożliwa, jednak są to wyjątkowe przypadki. Zazwyczaj wystarczy zmiana długości, grubości gripu, odpowiedniego wyważenia, zmiany shaftu, czy wymiana kątów łopatek ironów.

Efekt zmiany powinien być widoczny od razu i będzie porównywalny do kompleksowej wymiany całego sprzętu. Koszt fittingu kijów golfowych zależy od konkretnych ośrodków specjalizujących się w tej usłudze oraz ewentualnych modernizacji lub wymiany wyposażenia, ale cena powinna się wahać od kilkuset do maksymalnie kilku tysięcy złotych.

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Porównanie różnych typów paliwa do zapalniczek i ich wpływ na trwałość urządzenia
Porównanie różnych typów paliwa do zapalniczek i ich wpływ na trwałość urządzenia
Czy rodzaj paliwa do zapalniczki wpływa na jej żywotność? Sprawdź nasze zestawienie i dowiedz się jakie paliwo wybrać dla swojej zapalniczki.
Zarządzanie dostępem za pomocą nowoczesnych rozwiązań – przegląd możliwości oferowanych przez aplikację do zamków
Zarządzanie dostępem za pomocą nowoczesnych rozwiązań – przegląd możliwości oferowanych przez aplikację do zamków
Poznaj innowacyjne metody zarządzania dostępem za pomocą aplikacji do zamków. Dowiedz się o różnych możliwościach, które oferują te systemy bezpieczeństwa.
Galopem po zwycięstwo – jakie parametry powinien posiadać dobry koń do gry w polo?
Galopem po zwycięstwo – jakie parametry powinien posiadać dobry koń do gry w polo?
Polo – najdroższy sport na świecie. Jaki koń będzie odpowiedni do królewskiej gry?
Ostatnie wpisy