Polecamy

Dlaczego warto zakupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nawet najbardziej wyczekiwane plany urlopowe może pokrzyżować nieszczęśliwe zdarzenie, takie jak choroba czy wypadek. Aby zabezpieczyć się przed nieprzyjemnymi skutkami finansowymi odwoływania urlopu, warto zakupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży. Z jego pomocą możliwe jest uzyskanie zwrotu całości bądź części nakładu finansowego przeznaczonego na wyjazd wakacyjny czy służbowy. Podpowiadamy, dlaczego warto zakupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży.

Czym jest ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży?

Zagraniczne wakacje, wyjazdy służbowe czy udział w imprezie masowej to często wydatek rzędu kilku tysięcy złotych, który dokonywany jest zwykle na długo przed samym zdarzeniem. Z tego powodu warto zainteresować się wykupieniem ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży, które pomoże nam odzyskać zainwestowane środki w przypadku, gdy nie będziemy mogli wziąć udziału w danym wydarzeniu.

Jakie mogą być powody rezygnacji z podróży, które podlegają pod możliwość uzyskania zwrotu? Informację na ten temat znaleźć można w Ogólnych Warunkach ubezpieczenia, jednak wśród tych najczęściej spotykanych wymienić można nieszczęśliwy wypadek lub chorobę ubezpieczonego, lub jego bliskich, komplikację w związku z ciążą, kradzież dokumentów, utrata pracy, a także inne poważne zdarzenia losowe, w tym, włamanie czy straty poniesione na skutek zjawisk przyrodniczych.

Co obejmuje ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży?

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży obejmuje sytuacje, w których anulowany zostaje przelot lub przejazd, a także nocleg. Należy pamiętać, że polisę tą wykupić trzeba nie więcej niż 7 dni po zakupie wycieczki z biura podróży czy samodzielnie zorganizowanego wyjazdu. Co ważne, ochroną objąć można także wyjazdy na konferencję, koncerty czy festiwale. Środki wypłacane są tylko w przypadkach, które są ściśle określone. Przy zakupie polisy warto również zwrócić uwagę, czy zwrot obejmuje 100, czy 80% określonej kwoty. Więcej na temat ubezpieczeń podróży przeczytać można w artykule https://wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-kosztow-rezygnacji-z-podrozy/.

Jak znaleźć najlepszą ofertę ubezpieczenia?

Decydując się na podróż, warto przeanalizować możliwości związane z ubezpieczeniem w jej trakcie. Tego typu rozwiązanie wiąże się z kosztem od kilku do kilkunastu złotych dziennie, przy czym pozwala na dużo większy spokój i pewność, że nie zostaniemy sami w przypadku problemów zdrowotnych, wypadków, urazów czy też zagubienia, kradzieży oraz uszkodzenia bagażu. Podstawowe ubezpieczenie zdrowotne oferowane w Polsce i krajach Unii Europejskiej pozwala korzystać z wyłącznie podstawowej opieki zdrowotnej, wykupując polisę ubezpieczeniową, możemy uzyskać dostęp do prywatnej opieki medycznej oraz rehabilitacji w prywatnych klinikach, co gwarantuje szybszy powrót do pełnego zdrowia. 

Jeśli już zdecydujemy się na zakup polisy, warto porównać ze sobą oferty, aby wybrać tą najatrakcyjniejszą cenowo oraz posiadającą najszerszy pakiet. W tym celu polecamy korzystanie z porównywarek ubezpieczeń takich jak ta dostępna na stronie wakacyjnapolisa.pl. Narzędzie to udostępnia aż 43 oferty ubezpieczeń, co pozwala znaleźć najlepszą opcję, która będzie w pełni dostosowana do pojedynczych potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych. Wakacyjna Polisa pozwala na zakup ubezpieczenia w pełni online, bez zbędnych formalności czy wizyt w punktach ubezpieczeniowych. Polisy rozszerzać można o wybrane zakresy ochrony, takie jak choroby przewlekłe, sporty ekstremalne, ubezpieczenie bagażu, pomoc prawną, klauzulę alkoholową czy wcześniej wspomniane koszty rezygnacji z podróży.

Zdj. główne: Annie Spratt/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Synergia Sukcesu: Jak Sport i Biznes tworzą Wyjątkową Współpracę
Synergia Sukcesu: Jak Sport i Biznes tworzą Wyjątkową Współpracę
Sport i biznes, dwa światy, które na pierwszy rzut oka wydają się być zupełnie różne.
Salesforce nowym partnerem technologicznym Legii Warszawa
Salesforce nowym partnerem technologicznym Legii Warszawa
Firma Salesforce została w tym miesiącu „Oficjalnym Partnerem Technologii Cyfrowych Legii Warszawa". „Nasza współpraca otworzy przed nami nowe możliwości i korzyści w budowaniu relacji z kibicami-konsumentami czy partnerami biznesowymi” - twierdzi Paweł Kokosza, Dyrektor Komercyjny Legii.
Najpopularniejsze przyrządy do treningu dłoni
Najpopularniejsze przyrządy do treningu dłoni
Popraw kondycję swoich rąk i wzmocnij mięśnie wykonując proste ćwiczenia z popularnymi przyrządami do treningu domowego.
Ostatnie wpisy