Polecamy

Nie tylko tenis – BNP Paribas rozszerza zakres sponsoringu sportowego!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Świat sportu w dużej mierze uzależniony jest od obecności w nim sponsorów. Dobra wiadomość jest taka, że BNP Paribas postanowił wesprzeć nie tylko tenisistów, ale również sportowców trenujących inne dyscypliny.

Audi Polish Masters – jeden z najpopularniejszych turniejów golfowych w Polsce

BNP Paribas aktywnie uczestniczy w działaniach zmierzających do popularyzacji sportu już od wielu lat. Główna działalność banku skupia się na finansowaniu rozgrywek dla tenisistów. W tym roku nastąpiła jednak drobna zmiana. Bank został sponsorem jednej z największych imprez dla golfistów, jakie rozgrywają się na terenie naszego kraju.

Co świadczy o tym, że zawody są bardzo popularne? Najlepszym wyznacznikiem w tej materii jest zainteresowanie uczestnictwem w rozgrywkach. Warto wspomnieć, że co roku liczba zawodników biorących udział w turnieju przekracza 1000. Są to rozgrywki dla amatorów, więc teoretycznie może w nich wziąć udział każdy. Golf nie jest sportem, który cieszy się dużym zainteresowaniem w naszym kraju, jednak dzięki takim przedsięwzięciom ma szansę zaciekawić szersze grono osób.

BNP Paribas a rozgrywki tenisowe

Trzeba naprawdę kochać sport, aby z takim zaangażowaniem uczestniczyć w sponsorowaniu rozgrywek. Historia związku BNP Paribas z tenisem trwa już od ponad czterech dekad. Nie ma więc nic dziwnego w stwierdzeniu, które można napotkać na stronie banku „We are tenis”. To jedno zdanie oddaje całe sedno. Tu nie chodzi wyłącznie o pieniądze – to coś znacznie głębszego. To autentyczna relacja i zaangażowanie w aktywne propagowanie sportu i aktywnego trybu życia.

Międzynarodowe turnieje tenisowe i rozgrywki na rodzimym podwórku

Co wyjątkowe, mimo że BNP Paribas finansuje organizację turniejów międzynarodowych, to nie zapomina o regularnym wsparciu zawodników uprawiających tę dyscyplinę sportową na poziomie amatorskim. Finansuje również zajęcia dla dzieci w różnym wieku oraz dla sportowców niepełnosprawnych. Sponsoring działa zatem na różnych płaszczyznach, dzięki czemu zarówno zawodowcy, jak i amatorzy mają ułatwiony dostęp do zawodów sportowych i mogą liczyć na wartościowe nagrody fundowane przez sponsorów.

Wśród turniejów międzynarodowych, które są finansowane przez BNP Paribas, wspomnieć należy między innymi o rozgrywkach takich jak: Indian Wells, Roland Garros, BNP Paribas Open, Lyon Open, Monte Carlo Masters, Moselle Open, Open13Provence, Billie Jean King Cup by BNP Paribas.

Należy także wspomnieć o działaniach BNP Paribas na polskim podwórku. Od 2016 roku działa program, w którego ramach polska młodzież ma szansę doskonalić swoje umiejętności gry w tenisa. Dzieciaki do rakiet to program, w którym mogą uczestniczyć nie tylko same dzieci, lecz także ich rodzice i nauczyciele. Młodzi adepci tenisa nie tylko mogą trenować za darmo, lecz również mają możliwość korzystania ze sprzętu udostępnianego przez bank.

Rozgrywki tenisowe dla przedstawicieli świata biznesu

BNP Paribas troszczy się także o to, aby popularyzować sport wśród ludzi, którzy na co dzień zajęci są zarabianiem pieniędzy. Biznesmeni prowadzą niezwykle stresujący tryb życia. Niezmiernie istotne jest to, aby prócz pracy mieć także inną pasję, która pozwoli nieco się poruszać i zapomnieć o problemach w firmie. Przedstawiciele świata biznesu mogą brać udział w cyklu turniejów pod patronatem BNP Paribas – Business Cup. Na koniec trzeba wspomnieć jeszcze o turnieju tenisowym, jaki organizowany jest w Trójmieście. BNP Paribas Poland Open to turniej dla zawodowców, którego sponsorem również jest francuski bank.

Foto wyróżniające: Vincent Isore / IP3 / Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowy nadawca na Bałkanach pokaże mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy
Nowy nadawca na Bałkanach pokaże mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy
Przedstawiciele Ekstraklasy podpisali w tym tygodniu nową umowę z partnerem telewizyjnym – Arena Sport. Dzięki temu mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy będzie mogło oglądać jeszcze więcej kibiców na Bałkanach.
Takiego wydarzenia jeszcze nie było! FIWE Fitness Trade Show i Go Active Show łączą siły
Takiego wydarzenia jeszcze nie było! FIWE Fitness Trade Show i Go Active Show łączą siły
Branża fitness jest inna niż wszystkie, ponieważ łączy nie tylko przedsiębiorców, ale i pasjonatów. Jej święto powinno więc być wyjątkowe. Tak będzie w tym roku. FIWE Fitness Trade Show i Go Active Show łączą siły, tworząc największe targi fitness w Europie środkowo-wschodniej.
Salesforce nowym partnerem technologicznym Legii Warszawa
Salesforce nowym partnerem technologicznym Legii Warszawa
Firma Salesforce została w tym miesiącu „Oficjalnym Partnerem Technologii Cyfrowych Legii Warszawa". „Nasza współpraca otworzy przed nami nowe możliwości i korzyści w budowaniu relacji z kibicami-konsumentami czy partnerami biznesowymi” - twierdzi Paweł Kokosza, Dyrektor Komercyjny Legii.
Ostatnie wpisy