Polecamy

Trenerki fitness po siedemdziesiątce – dla nich zegar biologiczny nie istnieje!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Seniorski wiek może iść w parze z dużą sprawnością fizyczną, a te kobiety są na to najlepszym dowodem! 

Urszula Szczurek 

Najstarsza w Polsce trenerka fitness ma obecnie 82 lata, a jak sama podkreśla, czuje się gibka jak 18-letnia dziewczyna. Popularność zyskała dzięki występowi w polskiej edycji popularnego programu „Mam Talent”. Karierę sportową rozpoczęła w młodym wieku, trenując taniec i gimnastykę artystyczną. Ze sportem pożegnała się na około 20 lat i powróciła do regularnych treningów dopiero po czterdziestce. 

Zaczęła na nowo trenować, chodzić na basen i ćwiczyć aerobik. Pasja była na tyle żywa, że postanowiła przejść kurs na instruktorkę fitnessu. Do dziś można ją spotkać jako prowadzącą zajęcia fitness dla seniorów w jednym z krakowskich klubów sportowych. 82-latka promuje nie tylko ruch wśród seniorów, ale także podkreśla, że kluczem do długowieczności jest zbilansowana, zdrowa dieta, prawidłowa technika oddychania oraz czas na odpoczynek.

Ernestine Shepherd

86-letnia kobieta jest jedną z najstarszych zawodniczek kulturystyki na świecie. Jej inspirująca historia pokazuje, że sport wyczynowy nie musi być tylko domeną osób młodych. Jak sama zaznacza, swoja przygodę z siłownią rozpoczęła dopiero w wieku 56 lat. Wszystko zaczęło się od paktu z siostrą Velvet, z którą postanowiły zrobić formę, żeby z dumą nosić latem strój kąpielowy. 

Prosty zakład przerodził się w chęć pobicia rekordu Guinnessa jako najstarsze kulturystyczne siostry na świecie. Niestety siostra zmarła po ciężkiej chorobie tętniaka mózgu, więc Ernestine samodzielnie postanowiła zapisać się na kartach historii. 

Dzięki żmudnym treningom, pomocy specjalistów i ogromnej motywacji spełniła swoje marzenia i po niemal roku treningów w wieku 71 lat została najstarszą kulturystką globu. Obecnie kobieta bierze udział w  licznych treningach, pokonuje kolejne maratony i bierze udział w spotkaniach z seniorami. Jej działalność można śledzić na Instagramie, gdzie publikuje swoje codzienne zajęcia.

Mika Takishima

Znana również pod pseudonimami Takimika, 89-letnia Japonka jest najstarszą znaną trenerką fitnessu na świecie. Swoje uprawnienia uzyskała w wieku 87 lat, natomiast regularne treningi towarzyszą jej już od 65. roku życia. Prowadzone przez nią treningi można znaleźć w serwisie YouTube.

Swoją codziennością dzieli się również na licznych kontach w social mediach. Jak sama podkreśla, jej zdaniem starzenie się jest kwestią mentalną i znacznie różni się od biologicznego wieku organizmu. Takimika w swojej filozofii sportu zaznacza, że kluczem do sukcesu zdrowotnego w seniorskim wieku jest podejście do samego siebie oraz wiary w przekonanie, że starzenie się w dużej mierze zależy od nas samych. Oprócz kondycji fizycznej i dobrej wydolności oddechowej zawodniczce nieustannie towarzyszy uśmiech i pozytywne nastawienie do życia.

zdj. główne: MabelAmber/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Symulator golfowy – sposób na przetrwanie zimy dla zapalonych golfistów
Symulator golfowy – sposób na przetrwanie zimy dla zapalonych golfistów
Nie chcesz robić zimowej przerwy od golfa, ale najbliższe pola zostały zamknięte? Z pomocą przychodzi nowoczesny symulator golfowy, czyli sposób na grę w dowolnych warunkach!
Xavi w FC Barcelonie! Czy klub było stać na tak wielki transfer trenera?
Xavi w FC Barcelonie! Czy klub było stać na tak wielki transfer trenera?
Według wstępnych informacji odprawa dla Koemana i transfer Xaviego nie obciążyły mocno budżetu klubu!
Nowe trendy w benefitach sportowych – czy niedługo dotrą do Polski?
Nowe trendy w benefitach sportowych – czy niedługo dotrą do Polski?
Panująca pandemia koronawirusa doprowadziła do rozwoju nowych trendów w zakresie benefitów sportowych. Na rynku konsumenckim nastąpiły bowiem istotne zmiany.
Ostatnie wpisy