Polecamy

Jak zacząć grać w golfa i ile to kosztuje?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Golf uchodzi za sport prestiżowy, dostępny tylko dla wybrańców. Czy rzeczywiście tak jest? Ile trzeba mieć pieniędzy, żeby móc zacząć grać w golfa?

Czy trzeba być bogatym, żeby grać w golfa?

W każdej dziedzinie, także w świecie sportu, można z łatwością natrafić na przeróżne stereotypy, które przez dziesiątki lat funkcjonowania zdążyły już na dobre zakorzenić się w świadomości większej części społeczeństwa. Myślenie stereotypowe jest niezwykle szkodliwe – nie tylko wyrabia zdanie na temat, o którym tak naprawdę nie mamy zielonego pojęcia, ale w dodatku znacznie ogranicza horyzonty. Jeżeli bowiem z góry założymy, bez choćby najdrobniejszej próby zaznajomienia się z tematem, że golf jest sportem dla bogaczy, to prawdopodobnie nie sięgniemy po kij golfowy, zanim nie zarobimy pierwszego miliona. Warto więc spojrzeć nieco szerzej. Golf, jak każda aktywność sportowa, generuje oczywiście określone koszty, jednak nie ma sensu ich demonizować.

Początek golfowej przygody, czyli jak nie nadwyrężyć budżetu

Wbrew pozorom, jeżeli chcemy zacząć swoją przygodę z golfem, nie musimy być krezusami. Przy dobrej organizacji w ciągu pierwszego roku powinna wystarczyć kwota na poziomie kilku tysięcy złotych. Wszystko zależy od tego, czy zdecydujemy się na zakup własnego sprzętu, czy będziemy pożyczać kije. W pierwszym przypadku można odrobinę ograniczyć wydatki – wystarczy zainwestować w używany zestaw do golfa. Aby zostać dobrym graczem, potrzeba przede wszystkim regularnych treningów. Finanse mogą zejść na drugi plan, choć dla wielu będzie to wciąż istotna kwestia.

Ile kosztuje sprzęt do gry w golfa?

Trudno sobie wyobrazić efektywną (a w zasadzie to jakąkolwiek) grę w golfa bez odpowiedniego sprzętu. Niezbędne są oczywiście kije do gry. Podstawowy, najtańszy zestaw kilku kijów można nabyć już za około tysiąc złotych (cena ta dotyczy nowych kijów). Używane da się kupić nawet o połowę taniej, a więc nie jest to przerażający wydatek – sprzęt do wspinaczki skałkowej jest znacznie droższy, nie wspominając o profesjonalnych butach do biegania, które kosztują kilkaset złotych, a trzeba je wymieniać nawet kilkukrotnie w ciągu sezonu.

Poza kijami trzeba również zainwestować w rękawiczkę – bynajmniej dlatego, że na polu golfowym jest zimno. Dobrej jakości rękawiczka pozwala na pewny chwyt kija oraz sprawia, że pocąca się dłoń nie zmniejsza komfortu gry. Ponadto nie wolno zapomnieć o odpowiednim stroju, wszak na pole golfowe nie wybierzemy się w jeansach czy krótkich spodenkach. Najlepiej sprawdzą się klasyczne spodnie materiałowe (koniecznie z paskiem!) oraz koszulka, która ma kołnierzyk. Całości golfowego ubioru dopełniają buty. Jeżeli nie chcemy kupować od razu profesjonalnych butów do gry w golfa, wybierzmy obuwie wygodne, lecz eleganckie. Właściwa prezencja budzi bowiem szacunek wśród stałych bywalców pól golfowych.

Treningi golfowe – gdzie stawiać pierwsze kroki?

Dużą część kosztów związanych z grą stanowią treningi. Osoby początkujące, które chcą uczyć się pod okiem fachowca, powinny zapisać się do szkółki golfowej. Indywidualne lekcje to wydatek około tysiąca złotych za pakiet dziesięciu godzin. Wiele pól golfowych oferuje w tej cenie także darmowy, roczny wstęp na małe pole golfowe oraz możliwość wypożyczenia sprzętu. Dzięki temu można sporo zaoszczędzić, przynajmniej w początkowym okresie gry. Szkółka golfowa to doskonały pomysł dla osób, które chcą spróbować swoich sił w golfie, jednak nie są przekonane, czy będzie to miłość na całe życie i nie chcą inwestować kilka tysięcy złotych w hobby, które może okazać się jednosezonowe.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Alan 24.04.2021

    Ja zapałałem miłością do tego sportu i postanowiłem zacząć przygodę bardziej intensywnie. W związku z tym musiałem się zaopatrzyć w niezbędne akcesoria. Skorzystałem z oferty firmy Piłki Golfowe. Super sprawa, w atrakcyjnych cenach zakupiłem piłki golfowe i wózek golfowy. Szczerze polecam ich ofertę.

Rekomendowane
Luksusowe jachty – specjalność polskich zakładów
Luksusowe jachty – specjalność polskich zakładów
W Polsce produkuje się średnio 20 tysięcy jachtów rocznie, które kupują ludzie z całego świata. Wśród ich posiadaczy można wymienić między innymi żyjącą legendę tenisa Rafaela Nadala.
Od przedwojennych gonitw do wielkich Derbów – historia Toru Wyścigów Konnych Służewiec
Od przedwojennych gonitw do wielkich Derbów – historia Toru Wyścigów Konnych Służewiec
Sprawdź, jak tworzyła się tradycja najpopularniejszego obiektu jeździeckiego w Polsce.
Jak wybrać idealny komputer stacjonarny dla studenta?
Jak wybrać idealny komputer stacjonarny dla studenta?
Wybierając swój pierwszy komputer stacjonarny jako student? Poznaj kluczowe czynniki, na które należy zwrócić uwagę w tym procesie, takie jak specyfikacja sprzętowa, cena, a przede wszystkim spełnianie indywidualnych potrzeb.
Ostatnie wpisy