Polecamy

Rower trekkingowy do pracy i na wakacje. Uniwersalny towarzysz na dwóch kołach

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Szukasz roweru idealnego do miejskich przejażdżek i pokazującego pazur na leśnych duktach? Wybierz rower trekkingowy! Solidna rama i duże koła zapewnią ci bezpieczeństwo, amortyzowane siodełko i regulowany wspornik pozwolą na wygodę w trasie, a dzięki miejscu na bagaż zabierzesz wszystko, co niezbędne.

Każdy rower trekkingowy posiada błotniki, oświetlenie, niezawodne hamulce i wachlarz przerzutek — aby usprawnić jazdę w terenie i po zmroku. Zanim ruszysz, zostało jeszcze kilka kwestii.

Jaki rower trekkingowy wybrać?

Ogólny zbiór tych wszechstronnych jednośladów dzielimy pod kątem dopasowania do cech anatomicznych obu płci. Wyróżniamy:

  • rower trekkingowy damski, o obniżonej ramie, szerokim siodełku, kobiecej stylistyce oraz nieco lżejszej konstrukcji niż w przypadku męskiego odpowiednika; 
  • rower trekkingowy męski — z charakterystyczną ramą w kształcie trójkąta, wąskim siodełkiem i większą ilością miejsca na bagaże.

Wybór w powyższej kwestii nie powinien stanowić problemu. Kolejne cechy roweru będą już następstwem indywidualnych oczekiwań i budowy fizycznej rowerzysty lub rowerzystki. 

Jeśli przymierzasz się do zakupu, warto przypomnieć sobie, ile masz wzrostu oraz jaka jest długość twojej nogi od biodra do stawu skokowego. Wartości te mogą zaważyć na wyborze modelu. Możesz zastanowić się również nad swoimi priorytetami dotyczącymi wyboru tras. Czy będą to długie wyprawy dookoła kraju, czy raczej codzienny dojazd do pracy lub szkoły? Odpowiedź na to pytanie określi, jaki rower trekkingowy będzie najbardziej praktyczny właśnie dla ciebie. 

Stal, karbon czy aluminium? Czyli materiał wykonania ramy roweru trekkingowego

Oto kolejne pytanie, które przybliży cię do podjęcia decyzji, jaki rower trekkingowy wybrać dla siebie. Materiał, z którego wykonana jest rama to cecha decydująca o wytrzymałości, wadze i sposobie eksploatacji roweru. Jeśli twoim marzeniem jest niezwykle lekki rower trekkingowy, tłumiący drgania wynikające z jazdy po nierównym podłożu i posiadający elegancki design, powinieneś zastanowić się nad kupnem roweru karbonowego. Z włókna węglowego mogą zostać wykonane podzespoły, osprzęt, jak i cała rama roweru. Jedyną wadą rowerów karbonowych jest ich stosunkowo wysoka cena. 

Kolejną propozycją jest rower o ramie wykonanej z lekkiego stopu aluminium. Rowery trekkingowe Kross to przykład świetnie wykonanych modeli z aluminiową ramą i wyposażeniem wysokiej jakości. Za taki sprzęt zapłacisz mniej, a nadal będziesz cieszyć się lekkością jego konstrukcji. Najcięższym, ale za to niezawodnym i mocnym budulcem ramy jest stal, obecnie bardzo modna, stosowana w przypadku designerskich konstrukcji, gdzie liczy się każdy detal estetycznego wykończenia. A gdyby jeszcze tak nie trzeba było pedałować…

Rower trekkingowy elektryczny? Czy coś takiego istnieje?

Owszem! Jego popularność rośnie z roku na rok. Wprawdzie trzeba trochę dłużej na niego oszczędzać, ale komfort jego użytkowania to coś nie do przecenienia. W odróżnieniu od tradycyjnego roweru napędzanego wyłącznie siłą mięśni rowerzysty, rower elektryczny posiada wbudowany silnik, którego można użyć np. na stromych lub bardzo długich podjazdach pod górę, czy w przypadku chęci podróżowania z większą prędkością.

Jest to strzał w dziesiątkę dla osób o nieco mniejszej sile fizycznej, które mimo to mają apetyt na podróże bardziej ambitnymi trasami. 

Teraz kiedy o rowerach wiesz już nieco więcej, możesz wybrać trekkingowca skrojonego na miarę swoich indywidualnych potrzeb. Powodzenia!

Zdjęcia: materiały od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak poprawić kondycję?
Jak poprawić kondycję?
Szukasz sposobu na poprawienie formy? Jest kilka rzeczy, o których musisz wiedzieć!
Czy MultiSport odbuduje pozycję sprzed lockdownu? Teraz czas na marketing
Czy MultiSport odbuduje pozycję sprzed lockdownu? Teraz czas na marketing
Czy Multisport jest na granicy upadku, a kampania jest ich ostatnią deską ratunku? Sposób Benefit Systems na odbudowę marki.
Jak wybrać odpowiednie szkolenie z medycyny estetycznej – praktyczne porady
Jak wybrać odpowiednie szkolenie z medycyny estetycznej – praktyczne porady
Poznaj kluczowe kryteria wyboru szkolenia z medycyny estetycznej. Dowiedz się, jak idenfikować profesjonalne kursy i rozwijać swoje umiejętności w praktyce.
Ostatnie wpisy