Duża część społeczeństwa myśli przyszłościowo. Przewidując różne zdarzenia, a także zakręty życiowe, decyduje się na polisę na życie. Grunt to dobre ubezpieczenie, a taka opcja jest zapewniona przez umowy dodatkowe do niej dołączone. Znaczne rozszerzenie przypadków, gdy będzie istniała możliwość skorzystania z wybranej pomocy, jest atrakcyjne, a mnogość ofert daje nam duże pole wyboru.
Podstawowa ochrona zapewnia wsparcie finansowe upoważnionej osobie, przeważnie z bliskiej rodziny, w momencie zgonu naturalnego nabywcy polisy. Wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie, aby zabezpieczyć rodzinę. Nie jest to jednak jedyna możliwa opcja. Wybierając rozszerzenia, pomoc finansowa będzie możliwa także w przypadku zgonu w wyniku nieszczęśliwego wypadku, poważnego zachorowania, trwałego inwalidztwa, wypadku przy pracy czy leczenia szpitalnego, co jest rozstrzygnięciem znacznie bardziej atrakcyjnym. Wszystko można wybrać i dostosować do własnych potrzeb oraz możliwości finansowych, wedle uznania.
Warto wykonać dokładną analizę własnej sytuacji finansowej, oczekiwań, jakie wysuwamy względem dodatkowych opcji w polisie na życie, a także wziąć pod uwagę wykonywaną pracę, aktywność w wolnym czasie, prowadzony tryb życia, stan zdrowia i wiek. Są to kluczowe czynniki, które mają wpływ nie tylko na koszty dodatkowego ubezpieczenia, lecz także na to, jak finalnie podejdzie do nas towarzystwo je oferujące.
Zarobki i wolna część funduszy z nich, ma duży wpływ na to, jaka opcja może zostanie wybrana, ponieważ trzeba pamiętać o regularnym opłacaniu składek miesięcznych. Ochrona dla pracownika budowy, który jest narażony na urazy i kontuzje, będzie kompletnie inna, niż dla nauczyciela, co powinno być całkowicie zrozumiałe. Na finalną ofertę wpływ ma też spędzanie czasu wolnego, np. na rozwijaniu dodatkowego hobby, a jeśli to jest szczególnie ryzykowne, warto skupić się na pakiecie dot. następstw nieszczęśliwych wypadków.
Warto pomyśleć też o ubezpieczeniu od trwałego inwalidztwa i śmierci w wypadku komunikacyjnym, gdy do pracy dojeżdżamy skuterem, autem lub wykonujemy zawód kuriera. Nie wolno zapominać o rodzinie i narażać bliskich na brak pomocy finansowej ─ gdy w pracy zdarzy się wypadek, zostaną im wypłacone odpowiednie fundusze. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/jakie-wybrac-dodatkowe-ubezpieczenie-na-zycie/75.html.
PZU – Pomoc od Serca to oferta dla osób do 60 roku życia, a także posiadających jedną z umów podstawowych PZU. Dostępne warianty: Standard i Premium, pozwalają nam na swobodny wybór. W przypadku tego pierwszego dostajemy zabezpieczenie na wypadek 10 takich chorób, co druga opcja podnosi aż do 25. Ponadto można korzystać ze zagranicznej konsultacji. Wysokość sumy ubezpieczenia wynosi 10000 – 50000 zł.
Podpisanie z towarzystwem Aviva umowy dodatkowej zapewnia pomoc fachowców i specjalistów – elektryka, murarza czy hydraulika. Wystarczy odpowiednie zgłoszenie, w którym dokładnie opisujemy, jaka pomoc jest nam aktualnie potrzebna w domu. Mimo limitów kwotowych jest to bardzo ciekawa i przydatna opcja, która przyda się wielu osobom.
PZU, Concordia, Aviva – pomoc w konkretnej chorobie. Wymarzony wyjazd na wakacje, czy odpoczynek w wolnym czasie od pracy może kosztować nas różnego rodzaju zachorowaniem, np. na boreliozę. Z pomocą przychodzi opcja ubezpieczeń, dzięki której nie musimy się martwić o pieniądze na leczenie.
Jeśli interesujący nas produkt oferuje kilka towarzystw, trzeba w pełni przejrzeć ich opisy, sprawdzić różnicę, bo nie zawsze cena idzie w parze z usługami. Korzystne będzie przejrzenie rankingu ubezpieczeń na życie na stronie https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/.
Zdjęcie główne: Scott Graham/unsplash.com