Polecamy

Korty tenisowe na wynajem – czy to się opłaca?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Inwestycja w kort do tenisa nie należy do tanich przedsięwzięć. Dlatego do sprawy należy podejść bardzo ostrożnie. Lepiej dokładnie przemyśleć biznesplan klubu tenisowego i uwzględnić wszystkie szczegóły, niż żałować straconych pieniędzy zainwestowanych w nieudany projekt. 

Budowa kortu 

Aktualnie kort tenisowy można zbudować w kilka miesięcy. Powstaje coraz więcej firm świadczących takie usługi. Najważniejsze jest posiadanie znacznego kapitału, ponieważ koszt budowy kortu tenisowego jest dość wysoki. 

W trakcie budowy należy uwzględnić:

  • budynek zarządzający placówką,
  • czy kort ma być kryty,
  • wybór pokrycia,
  • czy będzie to tzw. twardy kort,
  • rodzaj podłoża – guma lub sztuczna trawa.

Niezwykle ważną kwestią jest problematyka rozmiarowa. Kort dla dwóch graczy rywalizujących ze sobą powinien mieć długość około 24 metrów i 8 metrów szerokości. Dla czworga graczy wymiary te będą poszerzone o 960 centymetrów.

Jak więc widać, jest co najmniej kilka istotnych kwestii, które należy szczegółowo rozważyć, zanim wejdzie się w biznes. Nie wspominając już o sprawach takich jak lokalizacja, reklama itd. 

Pozwolenia, lokalizacja i PR

Jednymi z najważniejszych kwestii są te powyższe. Miejsce, w którym chcielibyśmy ulokować kort, powinno być łatwo dostępne, aby każdy wiedział, gdzie to jest, jak dojechać itp. Powinniśmy również zadbać o parking w okolicy. Kolejną sprawą jest kwestia pozwolenia. Na to należy przygotować trochę czasu i cierpliwości, ponieważ papierologia będzie niemała. Inną ważną rzeczą będzie reklama. Odpowiedni PR pozwoli firmie zabłysnąć jeszcze przed ukończeniem budowy, dzięki czemu już od pierwszego dnia będą ustawiały się kolejki na naszą placówkę!

Ile można na tym zarobić?

Powszechnie uznaje się, że minimalna suma, jaką trzeba przygotować, aby wejść w taki biznes, będzie oscylowała w okolicach 40 tysięcy złotych. W przypadku kilku kortów cena ta będzie oczywiście wyższa. Dobre ośrodki proponują nawet cztery korty, dlatego kwota sięga wówczas do około 150–200 tysięcy złotych (wraz z budynkiem i zapleczem biurowym). Należy jednak uwzględnić również takie rzeczy jak instalacja wodna, krzesła, rakietki, piłki itp. 

Jednak udany interes może przynieść spore zyski. Wynajem kortu na godzinę to cena od 30 zł do 50 zł. Niemałą rolę w tym biznesie odgrywa także pora roku. Gdy mamy jeden czy dwa korty kryte, będziemy w stanie zarabiać nawet zimą, a wynajem w czasie śnieżnych dni to kwota sięgająca nawet 90 złotych!

Zdj. główne: Tim Chow/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie kosmetyki profesjonalne do gabinetu kosmetycznego
Jak wybrać odpowiednie kosmetyki profesjonalne do gabinetu kosmetycznego
Zanurz się w świecie profesjonalnych kosmetyków i dowiedz się, jak wybrać te najlepiej pasujące do Twojego gabinetu kosmetycznego. Bezpieczeństwo, skuteczność i zadowolenie Klientów jest na wyciągnięcie ręki.
Jak wybrać idealny zestaw DIY do nauki lutowania?
Jak wybrać idealny zestaw DIY do nauki lutowania?
Zdobądź niezbędną wiedzę, aby wybrać najlepszy zestaw DIY do nauki lutowania. Dowiedz się, na co zwracać uwagę, aby zapewnić sobie bezproblemowe i efektywne nauki.
Trenerki fitness po siedemdziesiątce – dla nich zegar biologiczny nie istnieje!
Trenerki fitness po siedemdziesiątce – dla nich zegar biologiczny nie istnieje!
Te kobiety udowadniają, że sport nie ma metryki i można zacząć go uprawiać w każdym wieku!
Ostatnie wpisy